اخبار

فعالیت های کمیته امداد گناباد در دهه فجر اعلام شد؛

اجرای 81 طرح اشتغال با 4میلیارد و500میلیون تومان ویژه مددجویان

اجرای 81 طرح اشتغال با 4میلیارد و500میلیون تومان ویژه مددجویان
رئیس کمیته امداد گناباد فعالیت های قابل اجرای آن اداره در دهه فجر را در بخش های اشتغال، فرهنگی، مسکن و حمایتی اعلام کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی آریان نژاد با بیان اینکه بیشترین بخش از شهرستان گناباد را مناطق روستایی تشکیل می دهد، گفت: چهار هزار و ۱۰۹ خانوار با ۷۹۰۰ نفر از خدمات این اداره بهره مند هستند که ۱۶۰۰خانوار توسط بانوان سرپرستی می شوند.
وی با اعلام اینکه،  ۲ هزار و ۸۳۳ خانوار مددجو در روستا و هزار و ۲۷۶ خانوار در شهرها سکونت دارند، افزود: در دهه فجر امسال  81 طرح  اشتغال با اعتبار  4 میلیارد و 50 میلیون تومان به بهره برداری می رسد که برای هر یک از طرح ها 50 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد گناباد با اشاره به اینکه یکی از ابعاد توانمندسازی کمک به خانه دارشدن مددجویان و اقشار نیازمند است، از افتتاح و انجام تعمیرات  63 واحد مسکن شهری و روستایی خبر داد و اظهار کرد: 4 واحد مسکن شهری و 4 واحد مسکن روستایی ساخته و به بهره برداری می رسد همچنین برای 55 واحد مسکن کمک هزینه تعمیرات پرداخت می شود.
آریان نژاد اهدای 300 سبد غذایی به کودکان مبتلا به سوء تغذیه، عیادت از 65 بیمار صعب العلاج و 25 یتیم با اهدای سبد کالا را از دیگر برنامه های قابل اجرا در ایام الله دهه فجر دانست.
وی بیان کرد: اردوی 2 روزه با حضور 150 مددجوی تحت حمایت، اعزام به قم و مرقد امام راحل(ره) برای 140 مددجو، غبار روبی مزار شهدا، برگزاری اربعین درگذشت سردارسلیمانی، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله برنامه های واحد فرهنگی این اداره  است. 
همچنین علیزاده جوان، رئیس کمیته امداد مه ولات گفت: با همراهی امام جمعه شهرستان و یکی از خیران همزمان با ایام الله دهه فجر 300 نفر از ساکنان روستای جوق واقع در یکی از مناطق محروم مه ولات، که 80 درصد آنها از مددجویان کمیته امداد هستند، اطعام شدند.

انتهای پیام

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۳۲
کد خبر : ۳,۰۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید