اخبار

​پرداخت 160 فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد

​پرداخت 160 فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد
رئیس کمیته امداد درگز گفت: امسال 160 نفر در قالب تسهیلات قرض الحسنه نسبت به اجرای طرح های کشاورزی و دامپروری و صنفی اقدام کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صادق اکبری با اعلام اینکه امسال 448 نفر از آموزش های شغلی بهره مند شده اند، افزود: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون برای این تعداد شغل  ۵ میلیارد و 651 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.

وی از اولویت توانمندسازی خانواده ها گفت و بیان کرد: در این جهت برای تمامی متقاضیان تسهیلات اشتغال پرونده تکمیل و به بانکها معرفی شدند و تاکنون ۸۰ درصد از اعتبار اختصاص یافته، جذب شده است و مابقی افراد نیز در حال طی مراحل قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی هستند.

اکبری از اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد و افزود: اکنون این اداره 230 یتیم و 150 فرزند محسنین را تحت حمایت دارد که 740 حامی در سرپرستی از ایتام و 184 نفر در حمایت از محسنین مشارکت دارند. 
رئیس کمیته امداد درگز از اجرای پویش «من هم یک حامی ام» خبر داد و ادامه داد: این طرح با حمایت معاون رئیس جمهوری تحت عنوان هرکارمند یک حامی جهت کمک به فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد از طریق استانداری و سپس فرمانداری به ادارات ابلاغ شده که توسط کارکنان کمیته امداد در حال پیگیری است.
رئیس کمیته امداد درگز افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش روزافزون مشارکت کارکنان دستگاه های اجرایی و عموم مردم نیکوکار استان برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد است.
 وی ادامه داد: در جهت اجرای این طرح قرار است کارکنان کمیته امداد به ادارات مراجعه و نسبت به تکمیل فرمهای مربوطه و تبیین طرح فوق الذکر اقدام نمایند. همچنین علاوه برکارکنان ادارات سایر همشهریان، خیرین و نیکوکاران نیز می توانند دراین طرح مشارکت داشته و یاریگر محرومان و نیازمندان باشند.
رئیس کمیته امداد درگز از قشرهای مختلف مردم خواست تا در اجرای طرح اکرام ایتام کمیته امداد را یاری کنند و یادآور شد: علاقه مندان به مشارکت دراین طرح برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت طرح اکرام کمیته امداد به نشانی EKram.Emdad.Ir مراجعه کنند.
اکبری گفت: اکنون چهار هزار و 503 خانوار  با هفت هزار و 822 نفر از کمیته امداد خدمات می گیرند. 

انتهای پیام

 
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۳۵
کد خبر : ۳,۰۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید