اخبار

رشد 7درصدی مشارکت خیران در خانه دارشدن مددجویان کمیته امداد؛

4000 خانوار دیگر از مددجویان منطقه یک هنوز مستاجر هستند

4000 خانوار دیگر از مددجویان منطقه یک هنوز مستاجر هستند
رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد از رشد 7 درصدی کمکهای نیکوکاران و مشارکتهای مردمی در کمک به خانه دار شدن مددجویان تحت حمایت آن اداره خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن نظریافته در مراسم افتتاح یک باب مسکن مددجوی تحت حمایت این اداره در ایام الله دهه فجر با اعلام اینکه نیمی از مددجویان مشهدی ، تحت حمایت اداره یک مشهد هستند، اظهار کرد: اکنون 11 هزار خانوار مشتمل بر 18 هزار نفر از این اداره خدمات می گیرند که 75 درصد این خانوارها توسط زن سرپرستی می شود.
وی با بیان اینکه 4 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد اداره یک مشهد مستاجر هستند، ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه با اعتبار 4 میلیارد و 100 میلیون تومان 29 واحد مسکن خریداری شد که 2 میلیارد و 100 میلیون تومان آن از منابع داخلی کمیته امداد و خیران بوده و مابقی از طریق اعطای ستهیلات بانکی صورت گرفته است.
نظریافته اعلام کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر 10 باب مسکن خریداری شد که یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن ها اعتبار هزینه شده است.
رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد  از نقش پررنگ خیران در فراهم کردن زمینه خانه دارشدن مددجویان گفت و افزود: باتوجه به شرایط سخت اقتصادی خیران امسال در 7 درصد و سال گذشته در 3 درصد از واحدهای مسکونی خریداری شده سهیم بودند.
وی ادامه داد: سال گذشته بطور متوسط برای خرید هر واحد مسکونی 78 میلیون تومان هزینه شد و امسال این رقم به 142 میلیون تومان افزایش یافته است.
نظریافته هزینه مسکن را بالاترین هزینه در سبدخانوار دانست و عنوان کرد: با کمک به خانه دار شدن مددجویان و افراد نیازمند می توان شاهد کاهش آسیب های دیگر و توانمندشدن خانواده بود.
رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد یادآور شد: این واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۶۳ مترمربع با ۱۷۲ میلیون تومان اعتبار برای یکی از بانوان سرپرست خانوار از منابع داخلی کمیته امداد، بانکها و مشارکت خیران احداث و همزمان با دهه مبارکه فجر با حضور فرماندار مشهد و مسئولان استانی و محلی این نهاد در شهرک سیدی مشهد به بهره برداری رسید.
شایسته ذکر است: در ادامه از کارگاه طرح اشتغال یک بانوی سرپرست خانوار که زمینه اشتغال برای ۵۰ بانوی سرپرست دیگر را فراهم کرده بود، بازدید و بمنظور تجلیل و یادبود ایام، هدایایی به هر ۲ خانواده مسکن واشتغال اهدا شد.

انتهای پیام

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۳۵
کد خبر : ۳,۰۹۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید