اخبار

191 فقره وام اشتغال روستایی در 326 روز امسال ؛

7.7 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد گناباد پرداخت شد

7.7 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد گناباد پرداخت شد
رئیس کمیته امداد گناباد از پرداخت ۷ میلیارد و 774 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در قالب ۱۹۱ فقره وام به مددجویان تحت حمایت آن اداره از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی آریان نژاد در نشست خبری مشترک روسای کمیته امداد و بهزیستی گناباد که به منظور تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه خدمات رسانی به محرومان برگزار شد افزود: این مبلغ در قالب تسهیلات مشاغل خانگی، اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شد.

وی با اشاره به پرداخت 600 میلیون تومان تسهیلات خرید و احداث ۱۶ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد گناباد از ابتدای امسال تاکنون ادامه داد: برای هر مسکن شهری ۶۰ میلیون تومان و برای هر مسکن روستایی  35 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

رییس کمیته امداد گناباد گفت: در همین مدت ۲۰۳ فقره وام کارگشایی به مبلغ 950 میلیون تومان به مددجویان این اداره پرداخت شد.

آریان نژاد با عنوان اینکه امسال55۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده است، اظهار کرد: خیران و مردم نوع دوست گنابادی از ابتدای امسال تاکنون 3 میلیارد و 600 میلیون تومان در قالب ۱۲ هزار صندوق صدقه و برنامه هایی مانند زکات، جشن عاطفه ها و نیکوکاری به محرومان و ایتام کمک کردند

وی ادامه داد: سه هزار و ۲۵۰ سبد کالا، چهار تن و ۷۰۰ کیلوگرم گوشت و 1600 قلم انواع پوشاک و کفش با همراهی خیران و منابع کمیته امداد از ابتدای امسال تاکنون بین مددجویان توزیع شد و ۲۷ هزار نفر هم در ماه رمضان امسال اطعام شدند.

رییس کمیته امداد گناباد با اشاره به اینکه ۱۳۰ بیمار صعب العلاج و لاعلاج تحت پوشش این اداره چشم انتظار یاری خیران هستند گفت: متاسفانه شاهد ابتلا کودکان به بیماری های صعب العلاج هستیم و به کمک خیران و افراد خیر در این زمینه نیاز است.

آریان نژاد افزود: خانواده بیماران صعب العلاج و لاعلاج از نظر روحی و روانی و اقتصادی به شدت با مشکل مواجه هستند به طوری که خانواده های آنان در برخی موارد برای تامین هزینه های زیاد دارو و درمان ناچار به فروش منزل و یا همه اموالشان هستند از این رو از ابتدای امسال علاوه بر دارو ۲۰۰ سبد کالا بین آنان توزیع شد.

وی ادامه داد: ۳۰۰ کودک دچار سوء تغذیه در گناباد شناسایی شده اند که ماهیانه مبلغ 100 هزار تومان سبد کالا به هر کدام از آنان پرداخت می شود و 100 میلیون تومان فرانشیز دارو و بستری برای بیماران تحت حمایت این اداره از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شده است.

انتهای پیام

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۰۹
تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۳,۱۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید