اخبار

42 دختر مددجوی بجستانی زندگی مشترک خود را آغاز کردند

42 دختر مددجوی بجستانی زندگی مشترک خود را آغاز کردند
رئیس کمیته امداد بجستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 42 نوعروس تحت حمایت این اداره با چادر سفید زندگی مشترک خود را جشن گرفتند و راهی خانه بخت شدند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مرتضوی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی امروز افزود: در حال حاضر تهیه جهیزیه و لوازم ضروری زندگی برای بسیاری از خانواده‌ها که دختر در آستانه ازدواج دارند کاری سخت و دشوار شده است.
وی با بیان اینکه اکنون این اداره از 2 هزار و 55 خانوار با 4 هزار و 441 نفر حمایت می کند، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 42 نوعروس با دریافت کمک هزینه ازدواج و یا جهیزیه راهی خانه بخت شدند اما همچنان 21 نوعروس  و 11 نوداماد دیگر در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج هستند که امیدواریم با مشارکت خیرین زمینه زندگی مشترک آنان فراهم شود.
رئیس کمیته امداد بجستان ارزش هر سری جهیزیه و هر فقره کمک هزینه ازدواج را 4 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: 
168 میلیون تومان برای13 سری جهیزیه و 28 فقره کمک هزینه ازدواج هزینه شد که 42 نوعروس را  راهی خانه بخت کرد.
مرتضوی بیان کرد: این اداره به 26 روستای دارای مددجو خدمات ارائه می دهدو افزود: ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برپایی ازدواج های آسان، کم هزینه و پایدار از اولویت های کمیته امداد در ازدواج جوانان تحت حمایت این نهاد است.
وی از ارائه بسته های تشویقی ازدواج به فرزندان مددجو و زنان سرپرست خانوار گفت و ادامه داد: کمیته امداد به نوعروسان و بانوان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد خدمات جهیزیه ارائه می کند و به دامادهای تحت حمایت هم هدیه ازدواج می دهد و علاوه بر این در فراهم کردن بستر اشتغال آنان نیز فعالیت می کند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران می توانند در قالب طرح کوثر به امر ازدواج جوانان تحت حمایت کمیته امداد کمک کنند.
انتهای پیام
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳
کد خبر : ۳,۱۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید