اخبار

بانوان تحت حمایت این نهاد همت مردانه دارند؛

راه اندازی کارگاه موزاییک سازی توسط یک بانو در سرخس

راه اندازی کارگاه موزاییک سازی  توسط یک بانو در سرخس
رئیس کمیته امداد سرخس گفت: اولین کارگاه موزاییک سازی این شهرستان توسط یک بانوی سرپرست خانوار با اعطای تسهیلات قرض الحسنه در سرخس با حضور کوکب موسوی معاون توسعه منابع استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دادمحمدی در حاشیه افتتاح این طرح اشتغال افزود: از ابتدای امسال تاکنون 320 طرح اشتغال با اعتبار 9  میلیارد و 280 میلیون تومان از منابع امدادی و بانکی راه اندازی شده است.
وی با عنوان اینکه اکنون 1500 طرح اشتغال فعال و تحت نظارت کارشناسان این اداره قرار دارد ادامه داد: برای راه اندازی کارگاه موزاییک سازی 50 میلیون تومان تسهیلات اعطا شد که ظرفیت اشتغال برای 5 نفر با ایجاد درآمد 5 میلیون تومان را دارد.
وی ادامه داد: در صورت حمایت از این کارگاه، توسعه نیروی کار تا 20 نفر با افزایش درآمد نیز وجود دارد.
وی بااشاره به ایجاد طرح های اشتغال کمیته امداد سرخس و هدف گذاری این نهاد به سمت توانمندی خانواده ها، به سفر تولیت آستان قدس رضوی به سرخس در سال 96 اشاره کرد و افزود: دستاورد آن سفر برای مجریان طرح های خودکفایی، تخصیص زمین برای ایجاد بازارچه اشتغال بود که در آن برای 15 مجری غرفه های کار ایجاد شد.
وی با بیان اینکه اولویت کار در بازارچه اشتغال سرخس با بانوان است، ادامه داد: اکنون 80 نفر در قالب 15 طرح مشغول به کار هستند.
همچنین در ادامه دادمحمدی به افتتاح یک باب مسکن در روستای حسن آباد با 35 میلیون تومان اعتبار از منابع امدادی و بانکی خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال 140 مسکن نیمه تمام روستایی با یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار تکمیل و به خانواده ها تحویل شد.
شایسته ذکر است: اکنون در شهرستان سرخس 3750 خانوار معیشت بگیر از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند.

انتهای پیام

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۳,۱۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید