اخبار

مددکاران زن، نقش اصلی در ارائه خدمت به بانوان سرپرست خانوار را دارند

مددکاران زن، نقش اصلی در ارائه خدمت به بانوان سرپرست خانوار را دارند
رئیس اداره 5 کمیته امداد مشهد گفت: با توجه به اینکه بیشترین جامعه تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند، بانوان مددکار می توانند نقش کلیدی را در ارائه خدمات مطلوب داشته باشند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اعظم چکمه دوزان ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام زن و مادر بیان کرد: یکی از اهداف اصلی راه اندازی اداره کمیته امداد با حضور حداکثری کارکنان زن و در رأس آن یک زن به عنوان مدیر، احساس نزدیکی، ایجاد ارتباط بهتر و حل مشکلات زنان سرپرست خانوار توسط بانوان امدادگر است.
وی با عنوان اینکه این اداره در خراسان رضوی رضوی تنها اداره ای است که توسط یک بانو مدیریت و اداره می شود و دارای قدمت حدودا 3 ساله است، افزود: درصدد هستیم تا با ارایه خدمات مطلوب به مددجویان، این اداره به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود و اثربخشی لازم را داشته باشد.
رئیس اداره 5 کمیته امداد مشهد با بیان اینکه در این اداره 7 بانوی امدادگر و 3 مرد امدادگر فعالیت دارند، اظهار کرد: اکنون این اداره از 5700 خانوار با 16 هزار مددجو حمایت می کند.
وی از حجم بالای کار مددکاران وفعالیت بانوان مددکار آن اداره گفت و ادامه داد: شنیدن درد و رنج محرومان خیلی دردآور است اما مددجویان برخی از دردها ومشکلاتی که دارند را بهتر می توانند با بانوان امدادگر مطرح و برای آن راهکار دریافت کنند.
چکمه دوزان با اشاره به آسیب پذیرتر بودن قشر بانوانی که فاقد سرپرست هستند وتأکید بر اینکه بیشترین گروه هدف و مراجعان به کمیته امداد و سایر دستگاه‌های حمایتی زنان هستند، بیان کرد: حدود 85 درصد مددجویان تحت حمایت این اداره را زنان سرپرست خانوار تشکیل داده اند که دلایل حمایت از آنها شامل فوت، طلاق، زندانی بودن و متواری بودن همسر است.
چکمه دوزان با بیان اینکه متاسفانه به دلایل مختلفی، جنس فقر امروزه در مقایسه با گذشته متفاوت است، افزود: امروزه فقر بیشتر زنانه و جوان شده که این امر نیازمند ارائه خدمات مطلوب، متناسب و به موقع است.
رئیس کمیته امداد اداره 5 مشهد با عنوان اینکه بیشترین بخش پهنه های مشهد تحت حمایت این اداره هستند، ادامه داد: کمیته امداد اداره5 مشهد از مددجویان شهری و روستایی ساکن در حاشیه شهر، پهنه های شهر مشهد شامل جاده سیمان(رسالت)، سیس آباد، گلشهر و مهرآباد حمایت می کند که در این مناطق علاوه بر فقر اقتصادی،  مشکلات، کمبودها و آسیب های اجتماعی دیگری وجود دارد که خدمات مورد نظر خود را می طلبد وکمیته امداد درقالب کارگروههای مختلف و همکاری سایر دستگاههای اجرایی بصورت ویژه تر و گسترده تر به این موضوع توجه و اهتمام دارد.//
انتهای پیام
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۳,۱۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید