اخبار

راه اندازی ۲۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی در سبزوار

راه اندازی ۲۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی در سبزوار
رئیس کمیته امداد سبزوار گفت: با پرداخت یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی ویژه مددجویان تحت حمایت، ۲۲ کارگاه اشتغال با رویکرد اقتصاد مقاومتی در این شهرستان راه‌اندازی شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی افزود: اشتغال‌های کوچک و خرد می‌تواند مشکل ما را در زمینه بیکاری کاهش دهند، بنابراین باید به‌گونه‌ای اقدام کرد تا در این زمینه با جهش خوبی روبرو باشیم. 
وی افزایش سطح معیشت مردم، سرمایه‌گذاری داخلی و ارتقای فعالیت‌ها، سطح بهره‌وری و کارآفرینی را از عوامل افزایش قدرت اقتصادی جامعه عنوان کرد.
داورزنی یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی را مشاغل خانگی دانست و ادامه داد: این مشاغل بهتر و بیشتر از دیگر مشاغل آزاد، نرخ بیکاری را در شهرها و روستاها کاهش می‌دهد چراکه با هزینه کم قابل‌اجراست.
داورزنی، کارگاه های اقتصاد مقاومتی را در زمینه پرورش قارچ، طیور، گیاهان دارویی، مشاغل خانگی، خیاطی و خدمات برشمرد و ادامه داد: این مشاغل توانسته زمینه خوبی برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد فراهم کند.
وی داشتن اقتصادی پویا و مستقل را یکی از رمزهای موفقیت کشور مطرح کرد و افزود: طی ۴ سال گذشته با ایجاد ۸۳ کارگاه اقتصاد مقاومتی در سبزوار، ۲۵۰ فرصت شغلی برای جویندگان کار فراهم شده است.
رئیس کمیته امداد سبزوار بیان کرد: راه اندازی این کارگاه ها، علاوه بر رونق تولید و اشتغال در مناطق روستایی، مانع مهاجرت جوانان به حاشیه شهرها و خالی شدن روستاها از نیروی کار شده است.
گفتنی است؛ ۲۴ هزار نفر از جمعیت ۳۰۷ هزار نفری شهرستان سبزوار در قالب ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار، تحت حمایت خدمات کمیته امداد شهرستان قرار دارند.

انتهای پیام

۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۳,۱۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید