اخبار

تولید ماسک توسط مددجویان کمیته امداد بجستان

تولید ماسک توسط مددجویان کمیته امداد بجستان
رئیس کمیته امداد بجستان گفت: باتوجه به شرایط حساسی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است، مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد بجستان به منظور کمک به ریشه کنی این بیماری کمر همت بسته اند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مرتضوی با بیان اینکه اکنون در شهرستان 3 کارگاه به تولید روزانه 1500تا 2 هزار عدد ماسک مشغول هستند، افزود: 2 کارگاه مربوط به مجریان طرح های اشتغال و یک کارگاه طرف قراداد با کمیته امداد است که اکنون در این کارگاه ها 25 نفر اشتغال دارند.
وی ادامه داد: این تعداد ماسک که روزانه تولید می شود برای ایزوله و ضدعفونی شدن به اداره بهداشت شهرستان تحویل می شود تا پس از انجام فرایند لازم بین داروخانه های شهرستان و شهرستانهای درخواست کننده توزیع شود.
مرتضوی با اعلام اینکه تاکنون شهرستانهای خواف، گناباد و زاوه از این ماسکها بهره مند شده اند، ادامه داد: با توجه به کمبود ماسک، تعطیلی خیلی از مراکز کاری و بیکار شدن افراد قیمت عرضه به بازار هزار تومان تعیین شده است.
رئیس کمیته امداد بجستان اظهار کرد: در صورت حمایت از این کارگاه ها و تامین پارچه مورد نیاز ، می توان میزان تولید این کارگاه ها را افزایش داد.
وی در ادامه از پیش بینی توزیع 300 سبد بهداشتی با اولویت بیماران صعب العلاج، از کارافتادگان و خانواده های عائله مند خبر داد و اشاره کرد: تاکنون 100 سبد در این قالب بین بیماران صعب العلاج تحت حمایت توزیع شده است که هر سبد 150 هزار تومان و شامل اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و دستمال کاغذی یکبارمصرف و شوینده جات می شود. 
رئیس کمیته امداد بجستان ادامه داد: برنامه ریزی شده است تا دستکش یک بار مصرف و ماسک بین همه خانوارهای مددجو و سالمندان تحت حمایت توزیع شود.
مرتضوی گفت: 2050 خانوار شامل 5215 نفر از کمیته امداد بجستان خدمات دریافت می کنند.
انتهای پیام
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۳,۲۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید