اخبار

آغاز زندگی 93 زوج نیازمند با حمایت کمیته امداد چناران

آغاز زندگی 93 زوج نیازمند با حمایت کمیته امداد چناران
سرپرست کمیته امداد چناران گفت: از ابتدای امسال تاکنون با مشارکت خیران و منابع داخلی آن اداره 93 زوج نیازمند چنارانی که از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند، راهی خانه بخت شده و زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم خیرخواه با بیان اینکه یکی از خدمات ارائه شده به مددجویان در زمینه کمک به امر ازدواج است که برای دختران و بانوان ازدواج مجدد کمک هزینه ازدواج و یا جهیزیه و به فرزندان پسر هدیه ازدواج پرداخت می شود، افزود: برای این تعداد زوج 480 میلیون تومان اعتبار با کمک نیکوکاران و منابع داخلی هزینه شد.
وی با عنوان اینکه این نهاد با هدف ارتقای زندگی مددجویان برنامه های متنوعی دارد تا بستر رشد مددجویان در ابعاد مختلف زندگی فراهم شود، افزود: این 93 زوج شامل 85 نوعروس، 7 نوداماد و یک ازدواج مجدد از خانواده های تحت حمایت است.
سرپرست کمیته امداد چناران اقلام جهیزیه اهدایی به نوعروسان را شامل بسته فرهنگی و لوازم ضروری زندگی مانند یخچال، گاز، سرویس قابلمه و غذاخوری و ... دانست و اظهار امیدواری کرد مزدوجین مذکور در سایه دین مبین اسلام و در پناه قرآن ، یک زندگی پایدار، سلامت و پر نشاطی را در پیش داشته باشند.
خیرخواه ادامه داد: با توجه به رشد قیمت ها و بالا بودن هزینه های خرید لوازم زندگی، کمک اهدایی کمیته امداد نمی تواند یک جهیزیه کامل را تامین کند و در این بخش نیازمند همراهی و مشارکت خیران و دستگاه های اجرایی هستیم.
وی یادآورشد: اکنون 24 نوعروس تشکیل پرونده داده اند و در انتظار دریافت کمک هزینه ازدواج هستند تا زودتر زندگی مشترک خود را آغاز کنند که امیدواریم عموم مردم نیکوکار برای کمک به ازدواج این افراد وارد عرصه خیر شوند.
شایسته ذکر است: شهرستان چناران در شمال غربی مرکز استان قرار دارد که از 4 هزار و 205 خانوار با 7 هزار و 184 نفر حمایت می کند.

انتهای پیام

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۳۳
کد خبر : ۳,۲۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید