اخبار

یک اتفاق نو،

اولین رویداد کارآفرینی ویژه ایده پردازان کمیته امداد فیروزه

اولین رویداد کارآفرینی ویژه ایده پردازان کمیته امداد فیروزه
رویداد کارآفرینی (استارتاپ) ویژه ایده پردازان کمیته امداد فیروزه برای اولین بار در خراسان رضوی برگزار شد.

رویداد کارآفرینی (استارتاپ) ویژه ایده پردازان کمیته امداد فیروزه برای اولین بار در خراسان رضوی برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در طی سفر به شهرستان فیروزه در رویداد کارآفرینی شرکت کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: هدف از اجرای این طرح ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین مددجویان و استفاده از ایده‌های آن‌ها جهت اشتغال پایدار و کسب‌وکار موفق است.
وی افزود: اگر ایده پردازی‌های کارآفرینی با توجه به ظرفیت و استعدادهای هر شهرستان انجام شود، اجرای طرح اشتغال با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود و میزان شکست کاهش خواهد یافت.
عباس درودی، مدیر کمیته امداد فیروزه گفت: رویداد کارآفرینی با حضور 60 نفر از مددجویان شامل دانش آموزان مقطع آخر متوسطه، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و کارآفرینان در رده‌های سنی 17 تا 45 سال برگزار شد.
وی ادامه داد: در مرحله اول نظریه‌پردازان 35 ایده کارآفرینی را مطرح کردند که از بین آن‌ها هفت ایده منتخب و به مرحله داوری راه پیدا کرد.
درودی بابیان اینکه داوران متشکل از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فنی حرفه‌ای و رئیس پارک علم و فناوری نیشابور بود افزود: در مرحله آخر داوری پس از بررسی‌های علمی و عملی سه ایده رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.
مدیر کمیته امداد فیروزه ادامه داد: سه ایده برتر به ترتیب شامل طرح شفق دوزی (صنایع‌دستی)، تولید ماست گل ختمی و تولید تشک نوین آسایش بود که در صورت برگزاری مراحل استانی و کشوری این ایده‌ها به مراحل بعدی راه می‌یابند.
همچنین محمدحسین صالحی، فرماندار فیروزه اجرای طرح ایده پردازی کارآفرینی (استارتاپ) را فضایی مناسب برای ایجاد کسب‌وکارهای نو دانست و گفت: با این امر می‌توان علاوه بر کاهش بیکاری نسبت به تغییر نگرش در مورد فرهنگ کار و کسب درآمد در جامعه اقدام کرد.
وی ارائه 35 ایده کارآفرینی در شهرستان را نتیجه خودباوری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد.

انتهای پیام

۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۵۴
کد خبر : ۴۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید