اخبار

ارائه فعالیت‌های فرهنگی به مددجویان با رویکرد خانواده محوری

ارائه فعالیت‌های فرهنگی به مددجویان با رویکرد خانواده محوری
فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد با توجه به رویکرد خانواده محوری به مددجویان تحت حمایت و متناسب با نیاز آنان ارائه می‌شود.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی به تربت‌جام سفر کرد و روند اجرای برنامه‌های حوزه فرهنگی را موردبررسی قرارداد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد افشار نیا، معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: فعالیت‌های فرهنگی در این نهاد و تأثیرگذاری آن در مددجو، نوعی توانمندسازی فکری و معنوی محسوب می‌شود چراکه با این امر می‌توان زمینه پیشگیری بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات را فراهم کرد.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین ریشه‌های استضعاف ناشی از فقر فرهنگی است و تا زمانی که به‌صورت زیر بنایی به آن پرداخته نشود خودکفایی واقعی صورت نخواهد گرفت.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی اجرای فعالیت‌های فرهنگی را خانواده محور عنوان کرد و افزود: اجرای طرح نظام جامع آموزش خانواده و برگزاری اردوهای خانوادگی در جهت رسیدن به این هدف است.
افشار نیا بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی با توجه به فرهنگ و موقعیت‌های خاص هر منطقه تأکید کرد و افزود: این نهاد با بومی‌سازی این امر توانسته به نیازهای مددجویان در این زمینه به‌خوبی و متناسب با شرایطشان پاسخ دهد.
معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی در ادامه بابیان اینکه خدمات فرهنگی ارائه‌شده به خانواده‌ها از پایداری و ثبات بیشتری برخوردار است افزود: امسال اجرای سبک زندگی دینی یکی از منویات مقام معظم رهبری است و این نهاد به سبک زندگی خانواده‌های مددجو به‌صورت عمیق می‌پردازد.
افشار نیا بر ضرورت اجرای پیوست فرهنگی در ارائه خدمت به مددجویان تحت حمایت اشاره و خاطرنشان کرد: ازجمله آثار مثبت این کار می‌توان به ارتقاء و افزایش سلامت فرهنگی، برنامه‌ریزی و جهت‌دهی به آثار فرهنگی، حذف، کاهش، جبران پیامدها و آثار ناشی از تأخر فرهنگی، خلاقیت و نوآوری در طرح‌ها به‌منظور نهادینه‌سازی فرهنگ دینی در جامعه، گسترش کمی و کیفی ارزش‌های دینی-اجتماعی و فرهنگی و تحقق منویات مقام معظم رهبری اشاره کرد.

انتهای پیام


۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۳۹
کد خبر : ۵۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید