اخبار

1508 طرح اشتغال در تایباد با حمایت کمیته امداد فعال است

1508 طرح اشتغال در تایباد با حمایت کمیته امداد فعال است
کمیته امداد تایباد اکنون هزار و 508 طرح فعال را در بخش‌های مختلف تحت نظارت دارد که 141 طرح آن مربوط به پنج‌ماهه نخست امسال است.

شورای زکات شهرستان تایباد با حضور ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا التفاتی، رئیس کمیته امداد تایباد گفت: اکنون دو هزار و 692 خانوار با جمعیتی حدود شش هزار نفر از خدمات متنوع این نهاد درزمینه های حمایتی مانند معیشت، خدمات درمانی، فرهنگی، اشتغال و خودکفایی بهره‌مند هستند.
وی یکی از سیاست‌های مهم کمیته امداد را توانمندسازی اقتصادی خانواده‌ها با پرداخت وام اشتغال قرض‌الحسنه ذکر و عنوان کرد: هم‌اکنون هزار و 508 طرح اشتغال‌زایی در شهرستان مرزی تایباد در بخش‌های کشاورزی، دام‌پروری، پرورش طیور، کشت‌های گلخانه‌ای، صنایع‌دستی و حمل‌ونقل فعال است.
رئیس کمیته امداد تایباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 141 طرح اشتغال با بیش از دو میلیارد و 248 میلیون تومان در شهرستان راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به خدمات این نهاد در بخش مسکن محرومان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ساخت شش واحد مسکونی، ده چشمه سرویس و حمام بهداشتی، ده مورد تعمیرات مسکن مددجویان و کمک به ایتام، 12 طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی ویژه مددجویان تحت حمایت با 341 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.
التفاتی در بخش دیگر گزارش خود حمایت از 150 کودک زیر شش سال دچار سوءتغذیه را با بهره‌مندی از سبد غذایی بااعتبار 24 میلیون تومان عنوان کرد.
وی یکی از سیاست‌های مهم امداد در بحث خدمات‌رسانی به محرومان و ایتام تحت حمایت را پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از محل صندوق امداد ولایت ذکر کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون از این محل به‌عنوان وام قرض‌الحسنه تعداد 83 فقره وام کارگشایی به مبلغ 239 میلیون تومان به مددجویان تحت پوشش پرداخت‌شده است.
در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محدث، امام‌جمعه و رئیس شورای زکات تایباد گفت: یکی از واجبات دینی که بر ادای آن تأکید شده، پرداخت زکات است چراکه این امر به ریشه‌کنی فقر و محرومیت کمک می‌کند.
وی با انتقاد از عدم توجه جدی به پرداخت زکات توسط خیرین، متمکنین، کشاورزان و دامداران ادامه داد: درواقع با زکات سهمیه فقرا توسط اغنیا پرداخت می‌شود که در غیر این صورت با مشکلات مختلفی درزمینه فقر و محرومیت مواجه خواهیم بود.
خطیب جمعه تایباد افزود: با پرداخت زکات کمبودهای مادی محرومان و ایتام تأمین می‌شود و در صورت پرداخت کامل زکات توسط مؤمنین، می‌توان جامعه بدون فقر را شاهد بود.
همچنین در این جلسه، مولوی غلام نبی توکلی، امام‌جمعه اهل سنت تایباد نیز عدم پرداخت زکات مال را بی‌توجهی به آموزه‌های دینی دانست و گفت: یکی از وظایف مهم ائمه جمعه و جماعات تبلیغ فریضه زکات است که در مناسبت‌های مختلف این مسئله به‌عنوان یکی از درآمدهای مالی اسلام، به همه اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۹۴
کد خبر : ۵۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید