اخبار

با تأکید امام‌جمعه خلیل‌آباد؛

زکات امسال به مسکن محرومان اختصاص داده می‌شود

زکات امسال به مسکن محرومان اختصاص داده می‌شود
با توجه به اینکه تعداد زیادی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فاقد مسکن هستند، زکات جذب‌شده امسال به امر خانه‌دار شدن این قشر اختصاص می‌یابد.

امام‌جمعه خلیل‌آباد در مورد پرداخت و هزینه کرد زکات در شهرستان سخنرانی کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام علی ناهیدی، رئیس شورای زکات و امام‌جمعه خلیل‌آباد بابیان اینکه این نهاد خدمات زیادی را به محرومان جامعه ارائه داده است گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، نظام و مسئولان باید بیشتر به قشر مستضعف جامعه توجه داشته باشند و خدمت به محرومان را از وظایف اصلی خود بدانند که کمیته امداد در این راه همه تلاش خود را به کار بسته است.
وی با اعلام اینکه یکی از اولویت‌های هزینه کرد زکات محرومان هستند افزود: در مشکلات اقتصادی و فرهنگی در شرایط سخت امروز باید نیازمندان را درک کرد و رسیدگی و توجه به امور آن‌ها را موردتوجه قرارداد تا ارمغان آبادانی و نشاط به جامعه برگردد.
وی اظهار کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و تحت‌فشار بودن بیشتر اقشار ضعیف لازم است تا شهروندان و اغنیا زکات خود را به محرومان و مددجویان کمیته امداد اختصاص دهند تا فشار کمتری را متحمل شوند.
وی به 94 خانوار مددجوی کمیته امداد که فاقد مسکن هستند اشاره کرد و افزود: در شرایط اقتصادی لازم است تا ساخت اماکنی مانند مسجد و کسب شهرت را جایگزین خانه‌دار کردن نیازمندان و کمک به ساخت واحدهای مسکونی برای آن‌ها کرد تا بخش زیادی از مشکلات این افراد حل شود.
وی با اعلام اینکه کمیته امداد مأموریت دارد تا جمع‌آوری و هزینه کرد زکات را انجام دهد افزود: هزینه کرد زکات در سرفصل‌های مختلف باید با نظارت کمیته امداد انجام شود تا به دست محروم واقعی برسد.
وی به آغاز فصل برداشت زکات واجب کشمش اشاره کرد و افزود: با جذب زکات واجب و مستحب درصدد رفع مشکل نیاز مسکن مددجویان هستیم که در این زمینه همه مسئولان شهرستان باید علاوه بر حضور در روستاها نسبت به دعوت از خیران کمک کنند
همچنین در این جلسه، محمدرضا حسین پور، رئیس کمیته امداد خلیل‌آباد بابیان اینکه نیکوکاران در سال گذشته 300 میلیون تومان زکات خود را به کمیته امداد پرداخت کردند گفت: پیش‌بینی می‌شود این امر امسال به یک میلیارد تومان برسد.
وی خانه‌دار شدن نیازمندان را مورد تأکید قرارداد و افزود: 94 خانوار مددجوی کمیته امداد خلیل‌آباد فاقد مسکن هستند که 12 مورد آن ساکن در شهر و 82 مورد آن ساکن مناطق روستایی هستند و برای هر واحد 40 میلیون تومان اعتبار لازم است.
حسین پور با عنوان اینکه اکنون دو هزار و 380 خانوار در خلیل‌آباد از این نهاد خدمت دریافت می‌کنند یادآور شد: هزار و 370 خانوار شامل تمام خدمات این نهاد هستند.

انتهای پیام


۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۴۰
کد خبر : ۵۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید