اخبار

213 خانوار فاقد مسکن ؛ چشم‌انتظار حمایت خیران

213 خانوار فاقد مسکن ؛ چشم‌انتظار حمایت خیران
کمیته امداد سرخس به‌منظور خانه‌دار کردن 213 خانوار مددجوی تحت حمایت فاقد مسکن به حمایت نیکوکاران نیاز دارد.

رئیس کمیته امداد سرخس در مورد تأمین مسکن موردنیاز مددجویان تحت حمایت گزارش داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دادمحمدی، رئیس کمیته امداد سرخس با اشاره به رویکرد این نهاد مبنی بر خانه‌دار شدن مددجویان گفت: اکنون 213 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد سرخس فاقد مسکن هستند و بخش عمده مشکل آن‌ها با تحقق مسکن مناسب برای هر خانواده مرتفع می‌شود.
وی با توجه به اینکه در شرایط سخت اقتصادی فشار زیادی به خانواده‌های نیازمند و مددجویان کمیته امداد وارد می‌شود افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای تخصیص 40 میلیون تومان اعتبار برای ساخت و یا خرید هر واحد مسکن بود که با تورم اقتصادی این موضوع با مشکل مواجه شده است و برای این امر خداپسندانه نیاز به کمک خیران و مسکن‌سازان وجود دارد.
دادمحمدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای مسکونی از ابتدای امسال تاکنون ادامه داد: 63 واحد مسکونی شهری و 150 واحد روستایی از سوی این نهاد و با کمک نیکوکاران به اتمام این واحدها دیگر مددجوی فاقد مسکن وجود ندارد و تا حد زیادی مشکل مددجویان مرتفع خواهد شد.
رئیس کمیته امداد سرخس اولویت ساخت مسکن را ابتدا با خانواده‌های فوت سرپرست و سپس سایر مددجویان عنوان کرد و افزود: اکنون این اداره به سه هزار خانوار با جمعیت هفت هزار و 300 نفر خدمات ارائه می‌دهد.
شایسته ذکر است: شهرستان سرخس با 75 روستا، دو شهر و دو بخش در 180 کیلومتری شرق مرکز استان خراسان رضوی و به‌عنوان یک شهرستان مرزی و محروم در همسایگی کشور افغانستان قرار دارد.

انتهای پیام


۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۵۲
کد خبر : ۶۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید