اخبار

امور نیکوکاری مردم باید به مردم واگذار شود

امور نیکوکاری مردم باید به مردم واگذار شود
امور خیرخواهانه و نیکوکاری که مردم نیکوکار قصد دارند برای نیازمندان انجام دهند باید به خودشان واگذار شود چون تجربه نشان داده مردم همیشه چند قدم از سازمان‌ها جلوتر هستند.

مرکز نیکوکاری صندوق مهربانی روستای حسین‌آباد ناوی از توابع شهرستان داورزن با حضور مسئولان محلی افتتاح شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید غلامعلی پیش‌بین، فرماندار داورزن گفت: مراکز نیکوکاری در جهت ترویج فرهنگ خیر با کمک مردم محل فعالیت می‌کنند که سرعت بخشیدن کمک به نیازمندان و حفظ کرامت آن‌ها از مزایای فعالیت این مراکز محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد اما به‌صورت مردمی اداره می‌شود افزود: نکته بسیار مناسب و مثبت مراکز نیکوکاری نظارت این نهاد بر روند کاری و ارائه خدمات هدفمند است تا فعالیت نیکوکاران مثمر ثمر واقع شود.
فرماندار داورزن ادامه داد: راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در روستای حسین‌آباد ناوی باید به‌عنوان الگو دنبال شود تا در دیگر روستاهای سطح شهرستان نیز پیاده‌سازی شود و نیازمندان شناسایی و کمک‌ها به آن‌ها بدون واسطه صورت گیرد.
در این مراسم نیز هادی امیدیان، رئیس کمیته امداد داورزن گفت: اکنون در این شهرستان دو مرکز نیکوکاری فعال است که به‌عنوان بازوی کمکی، به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد خدمات متناسب با نیاز ارائه می‌کنند.
وی بیان کرد: مرکز نیکوکاری سردار شهید حسین داورزنی در سطح شهر و مرکز نیکوکاری صندوق مهربانی در روستای حسین‌آباد ناوی راه‌اندازی شده‌اند و به ارائه خدمت به نیازمندان می‌پردازند.
رئیس کمیته امداد داورزن ادامه داد: به افرادی که از سوی مراکز نیکوکاری به این اداره معرفی شوند در صورت داشتن شرایط لازم تسهیلات اشتغال تا سقف 20 میلیون تومان اعطا می‌شود.
امیدیان اعلام کرد: اکنون حدود دو هزار خانوار با جمعیت بیش از سه هزار نفر از خدمات کمیته امداد داورزن بهره‌مند می‌شوند.
شایسته ذکر است: مرکز نیکوکاری صندوق مهربانی در روستای حسین‌آباد ناوی شهرستان داورزن پیش از راه‌اندازی این مرکز به‌صورت خودجوش به نیازمندان خدمات‌رسانی داشت که با پیشنهاد این نهاد و همت متصدیان صندوق و حمایت مردم محل به مرکز نیکوکاری تبدیل شد.

انتهای پیام


۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۱۳۴
کد خبر : ۶۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید