اخبار

ایجاد 4500 طرح اشتغال توسط کمیته امداد قوچان

ایجاد 4500 طرح اشتغال توسط کمیته امداد قوچان
کمیته امداد قوچان تاکنون چهار هزار و 500 طرح اشتغال را برای مددجویان تحت حمایت خود ایجاد کرده است که به طور میانگین ایجاد اشتغال سالی 350 طرح بوده است.
جلسه شورای اداری قوچان با حضور مسئولان کمیته امداد کشوری، استانی و محلی برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن دهقانی، رئیس کمیته امداد قوچان با عنوان اینکه شش درصد از جمعیت شهرستان از خدمات این اداره استفاده می کنند گفت: شش هزار و 867 خانوار از کمیته امداد قوچان خدمت می گیرند که 54 درصد آن با زن سرپرست خانوار و 46 درصد با سرپرست مرد حمایت می شوند.
وی به بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی اشاره و بیان کرد: کمیته امداد به 907 دانش آموز و 125 دانشجو خدمات ارائه می کند.
دهقانی با تاکید بر بحث توانمندسازی و تولید اشتغال، اظهارکرد: تاکنون کمیته امداد قوچان چهار هزار و 500 طرح اشتغال ایجاد کرده که اکنون دو هزار طرح فعال و تحت نظارت قرار دارد. به صورت میانگین سالیانه 350 طرح ایجاد شده است. 
رئیس کمیته امداد قوچان با اشاره به ایجاد 420 طرح اشتغال با اعتبار پنج میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 96 گفت: در نیمه نخست امسال 154طرح با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان ایجاد و رتبه اول استان توسط شهرستان کسب شد.
وی افزود: در مباحث توانمند سازی فکری، فرهنگی، عقیدتی و قرآنی 450 قرآن آموز فعال از مددجویان در رشته‌های مختلف قرانی فعالیت دارند که تاکنون موفق به کسب رتبه های برتر در رده های استانی و کشوری شده اند.
وی با اشاره به تحت حمایت بودن 366 یتیم در کمیته امداد قوچان گفت: خوشبختانه نیکوکاران در بخش انفاق و مشارکت‌های مردمی شامل اهدای صدقات و زکات توجه ویژه ای دارند.
همچنین در این جلسه، علیرضا قامتی، فرماندار قوچان از دلایل مهم بیکاری در این شهرستان را خشکسالی‌های اخیر و اقتصاد متکی به کشاورزی دانست و اظهار کرد: شهرستان قوچان علی‌رغم اینکه در سه سال گذشته بیشترین جذب اعتبار در حوزه اشتغال را داشته اما همچنان پدیده بیکاری در این شهرستان وجود دارد و از این جهت تاکیدات جدی ما در بحث اشتغال است. 
وی با اعلام اینکه، در بحث صنابع دستی غالب شاغلان روستایی به ویژه خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی در حوزه صنایع دستی به ویژه در حوزه گلیم بافی موفق بوده‌اند گفت: بزرگترین مشکل عرضه صنایع دستی است. محصولات خوب و ارزان قیمت تولید می‌شود اما رابطه بین تولید و فروش نداریم.
هادی شوشتری، نماینده قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، مهمترین مباحث اجتماعی و فرهنگی جامعه را مرتبط با اشتغال و بیکاری دانست و عنوان کرد: جامعه هدف کمیته امداد اقشار خاصی هستند که براساس پایش عملکرد کمیته امداد در ابتدای سال 96 ، پنج میلیارد تومان اعتبار برای 420 خانوار تسهیلات پرداخت شد که براساس هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد اشتغال به افزایش صد درصدی تسهیلات نیاز است.

انتهای پیام

۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۶۸
کد خبر : ۷۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید