اخبار

61 درصد مددجویان کمیته امداد سبزوار زنان سرپرست خانوار هستند

61 درصد مددجویان کمیته امداد سبزوار زنان سرپرست خانوار هستند
13 هزار و 211 زن سرپرست خانوار 61 درصد از مددجویان، کمیته امداد سبزوار را تشکیل می‌دهند.

رئیس کمیته امداد سبزوار خدمات ارائه‌شده به مددجویان را گزارش داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی، رئیس کمیته امداد سبزوار گفت: 24 هزار نفر از جمعیت شهرستان 306 هزارنفری سبزوار در قالب 12 هزار و 500 خانوار تحت حمایت این اداره قرار دارند که 61 درصد آن‌ها با 13 هزار و 211 نفر دارای زن سرپرست خانوار هستند.
وی با عنوان اینکه رویکرد اصلی این نهاد بر توانمند‌سازی اقتصادی و فرهنگی مددجویان استوار است گفت: زنان تحت حمایت این اداره به سبب فوت همسر، طلاق و آسیب‌های اجتماعی سرپرست خانوار شده‌اند.
داورزنی یکی از بسته‌های تشویقی برای توانمندسازی زنان را ایجاد شغل بیان کرد و افزود: با پرداخت 67 درصد از 9 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سال گذشته برای زنان سرپرست خانوار کمیته امداد سبزوار 451 فرصت شغلی برای آن‌ها در حوزه‌های دام‌پروری، کشاورزی، خدماتی، تولیدی، صنعتی و صنایع غذایی ایجاد شد.
رئیس کمیته امداد سبزوار به بسته‌های تشویقی کمیته امداد برای ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار نیز اشاره و اظهار کرد: در این جهت اهدای جهیزیه و یا کمک‌هزینه ازدواج باارزش سه میلیون تومان و اعطای تسهیلات اشتغال برای همسران آنان فراهم می‌شود.
وی در ادامه نیز به تعهد ساخت 220 مسکن توسط کمیته امداد سبزوار در امسال خبر داد و افزود: برای ساخت هر واحد مسکن روستایی 45 میلیون تومان و هر مسکن شهری 55 میلیون تومان هزینه می‌شود.
داورزنی ادامه داد: برای ساخت و مقاوم‌سازی هر واحد مسکونی 15 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد و 25 میلیون تومان تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و باقیمانده نیز با کمک سپاه پاسداران و مشارکت خیران تأمین می‌شود.
شایسته ذکر است: اکنون یک هزار و 350 خانوار تحت حمایت کمیته امداد سبزوار فاقد مسکن هستند یا منازل آن‌ها نیاز به مقاوم‌سازی دارد که به مشارکت خیران و نیکوکاران نیاز هست.

انتهای پیام


۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۵۱
کد خبر : ۷۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید