اخبار

دستگاه های اجرایی خواف برای جذب زکات دعوت به همکاری شدند

دستگاه های اجرایی خواف برای جذب زکات دعوت به همکاری شدند
دستگاه ها و نهادهای دولتی با تعامل و همکاری به منظور ترویج فرهنگ ادای زکات و جذب هر چه بیشتر زکات در خواف به کمک کمیته امداد می آیند.
شورای زکات شهرستان خواف با حضور مسئولان محلی برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید جعفری، رئیس کمیته امداد خواف به مشکلات و محرومیت این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: به منظور جذب هرچه بیشتر مشارکت های نیکوکاران در زکات نیاز به همکاری و حضور همه دستگاه های شهرستان داریم چراکه زکات فریضه الهی و گام برداشتن در این مسیر بر همه لازم است.
جعفری به وجود معدن سنگ در شهرستان خواف اشاره و بیان کرد: طی دیداری با مسئولان این معدن مقرر شد تا از ظرفیت های این بخش در جهت کاهش مشکلات مردم منطقه بهره گرفته شود.
رئیس کمیته امداد خواف ادامه داد: هزینه کرد زکات در امور محرومان صورت می گیرد که با اولویت در امور مسکن، درمان، معیشت خانواده ها و تامین جهیزیه درمحل خودش هزینه می شود.
وی با بیان اینکه فعالیت های کمیته امداد باید به سمت توانمندسازی و اشتغال زایی حرکت کند افزود: اکنون این اداره هزار و 400 طرح فعال اشتغال و خودکفایی دارد.
در این جلسه، حجت الاسلام ذبیح الله شمسیان امام جمعه و رئیس شورای زکات خواف به اهمیت پرداخت زکات در جامعه پرداخت و گفت: در صورت عدم وجود زکات واجب باید از زکات مستحبی به عنوان جایگزین استفاده کرد.
وی زکات را عاملی برای بقای کار و سلامت فرد و جامعه برشمرد و افزود: با وجود تنگناهای ناشی از تداوم پدیده خشکسالی وکمبود نزولات جوی، خوشبختانه مردم خواف مشارکت بسیار خوبی در فعالیتهای خیرخواهانه دارند.
حجت الاسلام شمسیان با اعلام اینکه خیلی از محرومان و نیازمندان به علت عزت نفس بالا محرومیت های خودشان را بروز نمی دهند بیان کرد: شورای زکات ظرفیت بسیار خوبی برای هم افزایی و جلب مشارکت افراد دارای تمکن مالی است تا از این اقشار غفلت نشود به ویژه معادن سنگ آهن به منظور کاهش محرومیت و فقر اقتصادی در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
محمود نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دغدغه‌های مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بررسی لایحه پیشنهادی بودجه اقشار ضعیف بوده تا بسته‌های حمایتی به افراد مشمول تحویل شود.

انتهای پیام

۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۱۱۱
کد خبر : ۸۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید