اخبار

وظایف سایر دستگاه‌ها چه می شود؛

ایجاد اشتغال وکار آفرینی، تنها وظیفه کمیته امداد نیست

ایجاد اشتغال وکار آفرینی، تنها وظیفه کمیته امداد نیست
علاوه بر کمیته امداد همه دستگاه ها وظیفه دارند تا برای متقاضیان خود نسبت به ایجاد اشتغال و کارآفرینی اقدام کنند.
نمایشگاه کارآفرینی و توانمندسازی ویژه مددجویان کمیته امداد تربت جام با حضور مسئولان استان و محلی برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس حبیب الله آسوده، مدیر کل کمیته امداد خراسان در این مراسم با تکیه بر بهبود محیط کسب و کار گفت: در مکتب اسلام کار وتلاش مورد تکریم است و عملی کردن آن در جامعه موجب ارزش بخشی است. 
وی افزود: در مکتب اسلام، کار نشاط آور است و افتخار می کنیم که کمیته امداد به عنوان دستگاه اجرایی برتر کشور در زمینه ایجاد مشاغل خرد و کسب وکار کوچک معرفی شده است.
آسوده برخی از ویژگیهای تولید کسب و کار در این نهاد را اهمیت دادن ویژه به نیروی انسانی، انعطاف پذیری، صرفه جویی در تولید و هزینه، افزایش ضریب رقابت پذیری ، افزایش خلاقیت و اثربخشی،ایجاد شغل با سرمایه کم و آموزش کوتاه مدت و خودکفا شدن در زمان کوتاه برشمرد.
وی ادامه داد: مدل کسب و کار و دستاوردهای تولید شده در کمیته امداد می تواند به عنوان الگو سایر ادارات در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب باشد تا مثمرثمر واقع شود. 
مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی افزود : توسعه کارآفرینی ، جذب حداکثری مشارکتهای مردمی ، استقلال مالی ، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، محور قرار دادن رشد و بهره وری، کمک به افزایش تولید ناخالص ملی، کاهش بار مالی دولت، افزایش سرمایه خانواده و پیشگیری از مهاجرتهای بی رویه روستاییان از جمله اهداف این نهاد در ارائه خدمات موثر به محرومان و نیازمندان است. 
آسوده خاطرنشان کرد: کمیته امداد با اصلاح سبک زندگی خانواده های محروم، ایجاد اشتغال و کارآفرینی گام بلندی در زمینه کاهش ناهنجاریهای اجتماعی برداشته است و این امر موجب تقویت کانون خانواده، ایجاد خودباوری و کسب موقعیتهای اجتماعی بهتر برای خانواده های تحت حمایت می شود. 
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ایجاد اشتغال پایدار توسط این نهاد را شامل مراحل نیازسنجی، استعداد سنجی، مشاوره شغلی، اجرای طرحهای کسب و کار با پرداخت تسهیلات بانکی، نظارت بر حسن اجرای طرحها، بازار یابی جهت فروش محصولات تولید شده و پایداری مشاغل برشمرد.
وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور به تنهایی بر عهده کمیته امداد نیست و سایر دستگاههای دخیل نیز می بایست به وظایف و تکالیف خود در این زمینه عمل کنند تا شکوفایی استعدادها حاصل شود.
همچنین شیرمحمد شاکربرآبادی، رئیس کمیته امداد تربت جام با اشاره به نمایشگاه ایجاد شده گفت: این نمایشگاه با موضوعات اشتغال و توانمند سازی بانوان و تحکیم بنیان خانواده، تجلیل از بانوان برتر کارآفرین کمیته امداد ، همایش حامیان ایتام نیکوکار، ترویج توانمند سازی خانواده های ایتام و محسنین، تجلیل از همیاران اشتغال ایتام ، همایش سبک زندگی اسلامی و نقش آن در توانمند سازی محرومان، تجلیل از خیران، همایش خیران مسکن ساز و تجلیل از آنان، توانمندی خانواده ها و همایش جوانان خلاق و نوآوری در توانمند سازی و تجلیل از این مددجویان برگزار می شود.

انتهای پیام

۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۶۲
کد خبر : ۸۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید