اخبار

رشد چشمگیر جذب زکات در نیشابور

رشد چشمگیر جذب زکات در نیشابور
مردم نیشابور زکات اموال خود را با رشد بیشتری در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه به کمیته امداد پرداخت کردند.

جلسه شورای زکات نیشابور با هدف بررسی و برنامه ریزی مسایل زکات با حضور اعضای زکات شهرستان برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی محمدیان، رئیس کمیته امداد نیشابور گفت: نیکوکاران در نیمه نخست امسال یک میلیارد و 169 میلیون تومان زکات اموال خود را به این اداره پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه از رشد دو و نیم برابری برخوردار بود.
وی ادامه داد: نیکوکاران در نیمه ابتدای سال گذشته 362 میلیون و 600 هزار تومان زکات اموال خود را به کمیته امداد پرداخت کردند که در امور محرومان هزینه شد.
محمدیان اعلام کرد: بیش از یک میلیارد و 169 میلیون تومان زکات مستحبی و 390 هزار تومان زکات واجب توسط نیکوکاران به کمبته امداد نیشابور پرداخت شده است.
وی هزینه کرد های حاصل از زکات پرداخت شده به کمیته امداد نیشابور را تشریح کرد و افزود: 600 هزار تومان در تهیه جهیزیه، چهار میلیون و 733 هزار تومان در امور درمان، 550 هزار تومان در امور تحصیلی، 337 میلیون تومان در بخش ساخت مسکن، 11 میلیون و 164 میلیون تومان در بخش بازسازی مسکن و 815 میلیون تومان در بخش کمک معیشت و 6 میلیون و 400 هزار تومان در امور محرومان هزینه شده است.
همچنین در این جلسه حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی امام جمعه نیشابور با بیان اینکه در قرآن و روایات بعد از نماز از زکات به عنوان یک فریضه مهم دینی یاد شده است، افزود: زکات یک امر اقتصادی و اجتماعی است که جنبه اقتصادی آن باعث کاهش فقر در جامعه و جنبه اجتماعی آن اعتلا و گسترش بعد تربیتی، اخلاقی و معنوی را برای جامعه به ارمغان می آورد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به فریضه زکات خاطر نشان کرد: مسئولان باید از زکات به عنوان یک فرصت و نعمت الهی، جهت رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی محرومان و نیازمندان بهره و تمام تلاششان را دراین زمینه به کار گیرند.
شایسته ذکر است: شهرستان نیشابور به‌عنوان دومین شهر مذهبی در خراسان رضوی در غرب مشهد واقع‌شده است.

انتهای پیام

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۸۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید