دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۵۷۱۰۶
گزارشگر : ۶۷
در سال گذشته انجام شد

ایجاد 161 شغل برای مددجویان «مه ولات»

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۳۴

کمیته امداد مه ولات در سال گذشته 161 فرصت شغلی را با تامین اعتبار بیش از دو میلیارد و 429 میلیون تومان برای مددجویان تجت حمایت خود ایجاد کرد.

افتتاح طرح اشتغال روستایی و کلنگ زنی برای شروع ساخت مسکن شهری با حضور نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان محلی انجام شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدمهدی علیزاده جوان، مدیر کمیته امداد مه ولات گفت: کمیته امدادمه ولات در سال گذشته 161 طرح اشتغال را با اعتبار دو میلیارد و 429 میلیون و 500 هزار تومان به صورت تسهیلات قرض الحسنه از طریق منابع مالی  بانک ها و کمیته امداد اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه از سال 88 تاکنون هزار و 665 طرح اشتغال با بیش از 14 میلیارد و 545 میلیون تومان اجرا شده است، افزود: در سال جاری این اداره برای 18 مددجو با 275 میلیون تومان اعتبار از محل بانکی و امدادی شغل ایجاد کرده است.

علیزاده جوان، با اشاره به اینکه مشاغل متناسب با استعداد و توان مددجویان ایجاد می شود، بیان کرد: کارگاه جوراب بافی برای یکی از مجریان متقاضی شغل، د ر روستای زرمهر با 15 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه، اشتغال مستقیم برای هفت نفر و تولید روزانه یک هزار و 200 جفت جوراب به بهره برداری رسید.

همچنین، مدیر کمیته امدادمه ولات از کلنگ زنی برای ساخت مسکن شش خانوار مددجوی شهر شادمهر خبر داد و افزود: کلنگ ساخت شش واحد مسکونی برای خانوار های مددجوی شهری تحت حمایت کمیته امداد مه ولات به زمین زده شد .این واحدها در زمینی به مساحت 720 متر مربع و با ارزش 60 میلیون تومان ساخته می شود که یکی از نیکوکاران خرید آجر آن را به ارزش چهار میلیون تومان متعهد شد.

مدیر کمیته امداد مه ولات با اشاره به اینکه شهرستان مه ولات دارای 14 هزار و 242 خانوار و 48 هزار و 900 نفر جمعیت است، ادامه داد: هم اکنون کمیته امداد مه ولات به سه هزار خانوار در قالب پنج هزار و 170 نفر خدمات ارائه می کند که به لحاظ خانوار 20 درصد و به لحاظ نفر 12 درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۰
(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۳۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید