دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۴۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۵۷۲۰۴
گزارشگر : ۶۷

توان 60 درصد خانوارهای مددجو خراسان رضوی برای پذیرش شغل

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۴۱

60 درصد خانوارهای مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان خراسان رضوی توان و قابلیت لازم برای پذیرش شغل را دارند اما نیازمند دریافت حمایت‌هایی همچون ارائه مشاوره شغلی و تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با شغل هستند.

نشست خبری مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با موضوع توانمندسازی و اشتغال برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: توانمندسازی مددجویان تحت حمایت بخش های مختلفی دارد که شامل توانمندسازی اقتصادی با ایجاد اشتغال و توانمندسازی فرهنگی با ارائه آموزش های موثر است.

وی بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار را یکی از خدمات حمایتی  کمیته امداد خواند و افزود: این نهاد نسبت به واریز حق بیمه زنان سرپرست خانوار اقدام می کند تا آنها پس از رسیدن به سن بازنشستگی از چرخه حمایتی این نهاد خارج و جزء مشمولان تامین اجتماعی محسوب شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی درباره فرآیند اشتغال مددجویان در این نهاد توضیح داد: استعداد سنجی، اولین مرحله در بخش اشتغال است که  مشخص شد 60 درصد خانوارهای مددجو توان و قابلیت لازم برای پذیرش شغل را دارند و  نیازمند دریافت حمایت هایی همچون ارائه مشاوره شغلی و تسهیلات قرض الحسنه متناسب با شغل  هستند.

مسعودیان راد پرداخت تسهیلات اشتغال را از طریق منابع بانکها و منابع داخلی کمیته امداد عنوان کرد و گفت: تسهیلات اشتغال در بخش های کارانگیزی، توان افزایی، اشتغال زایی و کارآفرینی به متقاضیان دارای شرایط تحت حمایت کمیته امداد پرداخت می شود.

وی، با اعلام اینکه هشت تا 10 درصد اعتبارات اشتغال مددجویان کمیته امداد کشور به خراسان رضوی اختصاص داده شده است، افزود: اولویت کمیته امداد در تخصیص و توزیع اعتبارات اشتغال، نقاط محروم و مرزی استان است که خوشبختانه در بعضی شهرستان ها میزان پرداخت تسهیلات از سهمیه تخصیصی بیشتر بود.

مدیرکل کمیته امداد استان از موفقیت اجرای طرح های اشتغال در روستاها گفت و ادامه داد: با ایجاد طرح های اشتغال در روستاها شاهد مهاجرت معکوس و  رونق کسب درآمد مددجویان روستایی هستیم.

وی، کمترین درصد انحراف اعتبارات اشتغال را مربوط به کمیته امداد دانست و بیان کرد: خوشبختانه تسهیلات اشتغال در کمیته امداد با سیستمی که وجود دارد و تحت نظارت و کنترل است به حاشیه و انحراف نمی رود.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه ‌می‌توان با ایجاد بازارچه های موقت فروش  ازتولید محصولات مددجویان حمایت کرد افزود: در سال جاری هفت نمایشگاه عرضه و فروش تولیدات مددجویی با همکاری ارگان و نهادهای مختلفی همچون آستان قدس رضوی، شهرداری و سپاه برگزار شده که با استقبال خوب مردم نیز همراه بود.

وی، همچنین به کاریابی و اجرای طرح استادشاگردی توسط کمیته امداد اشاره کرد و گفت: طرح استاد شاگردی با حمایت استانداری و توسط کمیته امداد اجرا می شودکه باید برای اثرگذارتر بودن آن  موانع برطرف شود.

مسعودیان راد گفت: هم اکنون بیش از 175 هزار خانوار با بیش از 391 هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان بهره مند می شوند که از این میان 132 هزار و 400 خانوار مددجو معیشت بگیر و باقی آنها مددجویان تک خدمتی هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۴
(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۴۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید