دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۲۵۱۵
گزارشگر : ۸۵

حمایت کمیته امداد خراسان رضوی از 7120 کودک زیر 6 سال

(سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۲۲

کمیته امداد خراسان رضوی در سال گذشته از هفت هزار و 120 کودک زیر شش سال در قالب طرح همسفره حمایت کرده است.

رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی در مورد تعداد افراد بهره‌مند از خدمات بهداشت و درمان این نهاد در سال 96 گزارش داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین حکیمی، رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی گفت: طرح همسفره به‌منظور حمایت از کودکان زیر 6 سال دچار سوءتغذیه توسط کمیته امداد در حال اجراست که خوشبختانه در سال گذشته این نهاد از هفت هزار و 120 کودک مشمول این طرح حمایت مالی کرد.
وی افزود: در این طرح برای کودک دچار سوءتغذیه کارت‌بانکی صادر و ماهیانه 75 هزار تومان شارژ می‌شود تا مادر از فروشگاه‌های معتبر طرف قرارداد بر اساس نظر پزشک نسب به خرید مواد غذایی اقدام کند.
رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: ماهیانه کودک جهت ارزیابی روند رشد موردسنجش مرکز بهداشت قرار می‌گیرد تا پس از مدت مشخص و رفع سوءتغذیه از حمایت خارج شود و کودکان جدید جایگزین شوند.
حکیمی به بیمه شدن 72 هزار و 400 مددجو در سال گذشته اشاره کرد و افزود: از این تعداد 34 هزار و 990 نفر در مشهد مقدس بودند.
رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: کمیته امداد استان سال گذشته در بخش‌های بهداشت، بیمه و درمان برای مددجویان در سطح استان بیش از 24 میلیارد تومان هزینه کرده است که بیش از 10 میلیارد تومان آن مربوط به مشهد مقدس است.
حکیمی یادآور شد: اکنون در خراسان رضوی 11 هزار و 615 خانوار از بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند هستند که سال گذشته بیش از 13 میلیارد و 780 میلیون تومان برای بیمه آنان توسط کمیته امداد استان واریزشده که کمک‌های مردمی و مشارکت فعال نیکوکاران در این زمینه نقش‌آفرین بوده است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۵۰
(سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید