دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۲۷۹۲
گزارشگر : ۸۵

درآمد 7 میلیون تومانی با تفکیک ضایعات

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۱۲

مددجوی کاشمری با دریافت تسهیلات ارزان و نظارت کارشناسان حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از تفکیک ضایعات کسب درآمد می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین کرندی، مجری طرح خودکفایی کمیته امداد کاشمر گفت: با استفاده از شغل تفکیک ضایعات پلاستیک جات و انواع کیسه‌ها برای خودم و 14 خانواده دیگر منبع درآمد و ایجاد شغل شدم.
وی به انگیزه ایجاد این شغل پرداخت و افزود: در سال‌های 85 - 90 با فردی در همین رشته شراکت کاری داشتم که پس از برهم خوردن شراکت و آتش‌سوزی در کارگاه خسارت اقتصادی زیادی را متحمل شدم و برای کسب درآمد با مهاجرت به مشهد وارد عرصه فروشندگی کولرگازی و پکیج‌های سرمایشی گرمایشی شدم تا اینکه پس از سه سال کار در مشهد و داشتن سرمایه به شهرستان کاشمر بازگشتم.
کرندی درباره ایجاد کارگاه تولیدی تفکیک ضایعات خود در روستای تربقان کاشمر اظهار کرد: با توجه به داشتن تجربه کاری در بخش تفکیک ضایعات پلاستیکی و انواع کیسه، برای راه انداختن این کارگاه به کمیته امداد مراجعه کردم با داشتن 30 میلیون تومان سرمایه اولیه از خودم و اعطای 20 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد از سال 96 این شغل راه‌اندازی شد.
وی فرایند تبدیل ضایعات پلاستیکی و کیسه‌های نخی به مواد اولیه برای صنایع پتروشیمی، تبدیلی و صنعتی را تشریح کرد و افزود: زباله‌های پلاستیکی و کیسه‌های نخی پس از شست‌وشو و آسیاب به مواد اولیه برای تولید محصولات دیگر تبدیل می‌شوند و به کارخانه‌های متعددی در تهران، کاشمر، مشهد و یزد فروخته می‌شود.
مجری جوان کاشمری طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: از زباله پلاستیکی لوله‌های خرطومی و قوطی مایع ظرف‌شویی و از انواع کیسه‌های گونی، پلاستیکی و نخی گلدان و دوک نخ تولید و به بازار روانه می‌شود.
وی با اعلام اینکه کارگاه تولیدی من حتی یک روز هم نباید تعطیل باشد افزود: به‌صورت میانگین درآمد هر خانم شاغل ماهانه 600 هزار تومان و هر آقا 900 هزار تومان هست که با توجه به میزان کار این رقم تغییر می‌کند و پس از پرداخت حقوق کارگران، ماهانه شش میلیون و 500 هزار تومان تا هفت میلیون تومان درآمد دارم.
کرندی بابیان اینکه کمبود شغل را قبول ندارم افزود: اکنون 14 خانواده روستایی شامل 9 خانم و پنج آقا در کنار من به‌صورت مستقیم کسب درآمد می‌کنند و اگر سرمایه کار افزایش یابد تا 25 نفر می‌توانم ایجاد اشتغال کنم.
شایسته ذکر است: این مجری موفق طرح اشتغال 31 ساله دارای 200 میلیون تومان سرمایه و دارای همسر و یک فرزند است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۸۹
(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۱۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید