دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۹
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۲۹۰۷
گزارشگر : ۶۷

درآمد ماهانه 5 میلیون تومانی مددجوی مشهدی از تولید پوشاک

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۴:۰۹

بانوی سرپرست خانوار و مجری طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی با راه اندازی کارگاه های تولید پوشاک چهارفصل برای خودش و تعداد زیادی از خانواده ها درآمد ایجاد کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بانوی سرپرست خانوار و مجری طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: متولد سال 41 هستم ، 14 ساله بودم که با پسر عمه ام بر سرسفره عقد نشستم و پس از سه سال راهی خانه بخت  شدم. خیلی زود طعم مادر شدن را چشیدم و به ترتیب داوود سال 59، الهام سال 64 و محمد سال 65 متولد شدند.
وی با اشاره به اینکه خانواده مرفه ای داشته افزود: تولد فرزندان مسائل و مشکلات خاص خودش را دارد و هرچه آنها بزرگتر می شدند، مشکلات آنها هم بزرگتر میشد تا اینکه برای کمک مخارج زندگی و جلوگیری از پاشیدگی زندگی ام وارد میدان اقتصادی شدم و کلاس های بافندگی را آموزش دیدم تا فقط زندگیم را حفظ کنم و سایه پدر و همسر بر سر فرزندان و خودم باشد.
این مجری 56 ساله ادامه داد: باوجود اینکه هم دوش شوهرم کار می کردم تا بخشی از مسائل زندگی از دوش او برداشته شود، اما او یک دفعه رفت و تا مدتها از او بی خبر بودیم و من که فقط 31 سال داشتم باید امور زندگی خودم و سه فرزندم را می چرخاندم.
وی بیان کرد: با راهنمایی یکی از دوستانم در 25 سال پیش به کمیته امداد مراجعه کردم با 250 هزار تومان وام اشتغال و 75 هزار تومان هم کمک قرض الحسنه از آشنایان کار خودم را با خرید یک دستگاه بافندگی آغاز کردم، این دستگاه وارداتی بود و متاسفانه آموزشی برای کار با آن ندیده بودم تا اینکه خودم با استفاده از مجله های خارجی و یک فیلم توانستم بخشی از کار با آن را یاد بگیرم و وارد میدان شوم. آشنایی با کارکرد دستگاه موجب شد تا افراد زیادی را برای آموزش از شهرهای اطراف و حتی استان های دیگر  به مشهد جذب کنم. 
این بانوی سرپرست خانوار با اشاره به اینکه کارش را از بافندگی به خیاطی توسعه داده و برای این کار پنج میلیون دیگر از کمیته امداد وام گرفتم اظهار کرد: برای کسب درآمد و اشتغال زایی بیشتر فکر تولید پوشاک چهارفصل را عملی کردم تا هم افراد زیادی در کنار من شاغل شوند و خریداران از مغازه من دست خالی برنگردند و در تمام ماه های سال کار داشته باشم.
وی با اعلام اینکه تا الان افراد زیادی را آموزش داده و بیش از 500 نفر را شاغل کرده ام افزود: به دختران و زنان روستایی با آموزش خیاطی و یا بافندگی با دستگاه سعی کردم در کنار خانه و خانواده آنها را نیز به درآمد برسانم.
این بانوی سرپرست خانوار  با بیان اینکه اکنون کارگاه تولیدی و فروشگاه عرضه محصولاتش در شهرستان چناران-  شهر گلبهار دایر است افزود: فضای کاری در 440 مترمربع و در سه طبقه بنا شده است که طبقه اول کارگاه، طبقه دوم فروشگاه ویژه عرضه عمده و طبقه سوم محل سکونتم است و نمایشگاه و فروش محصولاتم در شهر گلبهار دایر است که به جز این دو مرکز، کارگاه های خیاطی در روستاهای زیادی در اطراف چناران وجود دارد  که محصولات تولیدی آنها نیز در مجموع در فروشگاه من عرضه و فروخته می شود.
مجری طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به تولید بالای پوشاک چهارفصل، فروش در دونوع عرضه در فروشگاه و خرید بنکدار انجام می شود .
وی یکی از آرزوهایش را این دانست که در تمام روستاها فروشگاه های لباس با کیفیت مناسب عرضه شود و افزود: اکنون آموزش به روستاییان را در دست اقدام دارم تا پس از رسیدن به مرحله تولید، محصولات خود را تحویل و به صورت هفتگی و یا ماهانه دستمزد خود را بگیرند.
بانوی سرپرست خانوار به وضعیت اقتصادی و نوسانات بازار کار اشاره کرد و گفت: اگر کسی بخواهد کار کند می تواند و گرنه بهانه آوردن کار آسانی است چون من در شرایط سخت کار کردم و به اینجا رسیدم.
وی با اعلام اینکه ازدواج فامیلی من سبب شد تا فرزند دخترم دچار عقب ماندگی ذهنی شود افزود: دو فرزند پسرم تحصیل کرده هستند و هزینه تحصیل آنان در دانشگاه آزاد را خودم با کار کردن در این کارگاه ها پرداخت کردم پسر اولم فوق لیسانس عمران و با خودم کار می کند و پسر دومم فوق لیسانس حقوق خصوصی و وکیل است.
این مجری طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: تنها نهادی که به داد مردم می رسد کمیته امداد است و من فقط به این نهاد مراجعه کردم تا در بخش اشتغال کمک کنند.
وی بیان کرد: درآمد این کارگاه ها ماهانه 10 تا 15 میلیون تومان است که به افراد شاغل در کارگاه ها از 300 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان با توجه به مهارت و نوع کارشان حقوق پرداخت می کنم و درآمد خودم هم ماهی پنج میلیون تومان است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۸
(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۴:۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید