جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۹
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۰۱۳۴
گزارشگر : ۸۵

زکات محور اساسی در الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۴۹

دبیرشورای زکات و مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: پرداختن به امر زکات می تواند به الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت به عنوان تمدن نوین اسلامی در حوزه اقتصاد و توسعه کمک کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در مراسم انعقاد تفاهم نامه در امر زکات بین کمیته امداد خراسان رضوی و سازمان بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: به منظور احیای فریضه زکات لازم است تا همچون نماز که امام جماعت داریم در بحث زکات هم امام زکات داشته باشیم تا مسالل این امر به بهترین نحو برای مردم تبیین شود.
 آسوده اظهار کرد: زکات به عنوان یکی از فرایض دینی تعادل کننده  اقتصاد در جامعه است تا آنجا که در 32 جای قرآن کریم اخذ زکات و اقامه نماز همراه هم هستند.
دبیرشورای زکات و مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه با امضای این تفاهم نامه بر مردمی کردن زکات تاکید می شود، افزود: امروزه رشد و توسعه با حضور و مشارکت اقتصادی مردم می تواند نقش دوچندانی داشته باشد.
وی اولویت هزینه کرد زکات را ابتدا با امور محرومان و سپس با اجرای پروژه های عمرانی دانست و اظهار کرد:  زکات جمع آوری شده از هر محل در همان محل هزینه می شود تا آثار فردی و اجتماعی آن زمینه جذب بیشتر زکات شود.
آسوده به احیای قنوات مبنی بر کمک به زیرساخت های کشاورزی اشاره داشت و ادامه داد: با اجرای طرح «زکات قنات» می توان به اشتغالزایی، کاهش مهاجرت و افزایش مهاجرت معکوس در روستاها کمک کرد.
همچنین در این جلسه، رئیس اداره اجرایی زکات  گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه تبلیغ، ترویج، فرهنگسازی، جمع آوری و هزینه کرد زکات، استفاده از ظرفیت مساجد و پایگاه های بسیج فعال استان است.
حجت الاسلام سید محمد حسینی باتاکید بر اینکه آثار و فواید پرداخت زکات در جامعه باید تبیین شود، ادامه داد: این امر در جامعه به فرهنگسازی، اقتصاد، اشتغالزایی، توانمندسازی خانواده های مستضعف و رفع محرومیت کمک می کند.
وی با عنوان اینکه امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه شاهد ساماندهی زکات باشیم، یادآور شد: این تفاهم نامه بین کمیته امداد و سازمان بسیج سازندگی سپاه امام رضا از امروز به مدت 2 سال و در 7 بند امضا شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۴
(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید