جزییات خبر

شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۰۳۱۱
گزارشگر : ۸۵
بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی:

کمیته امداد با ارقام بسیار پایین، اشتغال بسیار زیادی ایجاد کرده است

(شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی (ره) با اشاره به این که در صنعت برای ایجاد هر شغل بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان باید هزینه شود ولی ما در نمایشگاه توانمندی ها مددجویان کمیته امداد استان شاهد بودیم که با ارقام زیر ۵۰ میلیون افرادی توانسته بودند اشتغالزایی بالای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بهروز بنیادی در حاشیه برگزاری همایش تجلیل از کارآفرینان برتر و آئین افتتاح ۲۵۰۰ پروژه عمرانی و اشتغال‌زایی کمیته امداد در استان و در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تشکر از تلاش تمامی امدادگرانی که در کمیته امداد در این سال ها حضور داشته اند، ابراز امیدواری کرد که با حضور آقای بختیاری تحولات بیشتری را در این نهاد شاهد باشیم.

 وی پیرامون بحث توانمندسازی و اشتغال زایی در کمیته امداد گفت: این نهاد با توجه به این که از نزدیک با رنج و آلام مردم عجین است به خوبی قادر به شناسایی خانواده های مستحق و با استعداد برای توانمند شدن و پیشرفت کردن است و خوشبختانه توانسته با حمایت از فرزندان خانواده های تحت پوشش منشا کارهای بزرگ و مثبتی باشد.
نماینده مردم کاشمر با اشاره به مبالغی که هر سال از طریق مجلس شورای اسلامی در اختیار کمیته امداد قرار می‌گیرد و در اعطای وام‌های اشتغال آثار مثبتی به جای گذاشته است، خاطرنشان ساخت : بهتر است کمیته امداد در زمینه نحوه اعطای وام ها و نتایج آن گزارشات تکمیلی و مفصل تری را در هر استان به نمایندگان ارائه دهد ولی در مجموع آنچه من در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های ۵۰۰ کارآفرین برتر کمیته امداد استان دیدم مثبت و رو به جلو بود.
وی در رابطه با مسکن نیز گفت: در بحث ایمن‌سازی، تخریب و بازسازی خانه مددجویان اقدامات خوبی صورت گرفته است و از طرفی مسئولیت بازسازی بخشی از مسکن های آسیب دیده از سیل بر عهده این نهاد قرار گرفته که نشان دهنده مدیریت و توانمندی کمیته امداد است.
 بنیادی افزود: در گذشته سخت گیری هایی در ساخت مسکن بود به طوری که وام به ساخت واحدهای زیر ۸۵ متر تعلق نمی گرفت ولی با توجه به تلاش‌های صورت گرفته این وام به خانه های ۳۰ و ۴۵ متری هم تعلق خواهد گرفت که بدین شکل تعداد بیشتری از مددجویان می‌توانند صاحب خانه شوند.
نماینده مردم کاشمر در انتها با بیان اینکه تعداد زیادی از مددجویان نیازمند استفاده از وام مسکن هستند که متاسفانه قدرت و تمکن پرداخت اقساط را ندارند افزود: لازم است خیرین مسکن ساز در کنار کمیته امداد قرار گیرند تا با یک حرکت جهادگونه تعداد زیادی از مددجویان، دارای یک سرپناه مناسب شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۰
(شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید