جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۲۱۸۱
گزارشگر : ۸۵
در هشت ماهه امسال؛

اجرای بیش از سه هزار طرح اشتغال برای مددجویان خراسان رضوی

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد در هشت ماهه امسال 3324 طرح اشتغال را برای مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند فراهم کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین کرابی با اعلام این خبر افزود: برای این تعداد طرح اجرا شده 106 میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها در قالب تسهیلات قرض الحسنه و یا با کارمزد پایین پرداخت و هزینه شده است.
وی بیان کرد: 1570 شغل در بخش دامپروری با بیش از 53 میلیارد تومان، 949 شغل در بخش خدمات با 29 میلیارد و 219 میلیون تومان، 500 شغل در بخش کشاورزی با 16 میلیارد تومان، 202 شغل در بخش صنعتی و معدنی با 6 میلیارد تومان و 103 مورد شغل در بخش صنایع دستی با بیش از یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار راه اندازی و ایجاد شده است.
کرابی به ارائه آموزش های مهارتی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای اشاره داشت و اظهار کرد: در هشت ماهه امسال هفت هزار و 250 نفر از آموزش های مختلف شغلی بهره مند شده اند که تعدادی پس از دریافت تسهبلات بانکی موفق به ایجاد شغل شده اند و بخش دیگری در حال تشکیل پرونده هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اعلام کرد: امسال با رشد بیش از 2 برابری تخصیص اعتبارات اشتغالزایی این نهاد در استان مواجه بودیم که در صورت تحقق و جذب 100 درصدی می توان امید وار بود در کاهش نرخ بیکاری تاثیر بسزایی داشته باشیم.
شایسته ذکر است: مددجویان، خانواده های آنها و افراد نیازمند می توانند به منظور بهره مندی از تسهیلات اشتغال و ایجاد شغل به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان مراجعه کنند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۱۶
(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۰۸:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید