جزییات خبر

شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۲۲۸
گزارشگر : ۸۵

ارائه خدمت به 2354 نوعروس تحت حمایت در 9 ماهه سال جاری

(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۳۵

سرپرست معاونت حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در 9 ماهه امسال 2 هزار و 354 نوعروس در این مدت خدمت گرفته اند که برای این تعداد بیش از هشت میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بلوچی با اعلام اینکه این نهاد به خانوارهای تحت پوشش به صورت تمام خدمت، تک خدمت و یا چند خدمتی رسیدگی می کند، افزود: در ۹ ماهه امسال ۱۹۸ هزار و ۱۱۷ خانوار با جمعیت ۳۷۰ هزار و ۱۵۳ نفر از خدمات کمیته امداد بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: ۵۹ درصد از جامعه مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که از جمله دلایل مهم آن فوت سرپرست، ازکارافتادگی، طلاق و بیماری سرپرست مرد است که  ۱۰۴ هزار و ۱۱۰ خانوار با جمعیت ۱۹۴ هزار و ۲۷۹ نفر در روستاها سکونت دارندو از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند. 
 بلوچی از جمله خدمات ارائه شده به دختران را ارائه کلاسهای آموزش خانواده، مهارت های زندگی و اهدای کمک هزینه ازدواج و یا جهیزیه دانست و افزود: در 9 ماهه امسال 2 هزار و 354 نوعروس در این مدت خدمت گرفته اند که برای این تعداد بیش از هشت میلیارد و 760 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار کرد: در صورت نیاز این دختران می توانند از دوره های آموزشی و تسهیلات اشتغال بهره مند شوند .
شایسته ذکر است: اکنون در خراسان رضوی 38 دفتر کمیته امداد در مشهد و شهرستانهای استان ارائه خدمت می کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۶
(شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید