جزییات خبر

دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۲۷۱
گزارشگر : ۸۵

ایجاد 13 تا 15 هزار فرصت شغلی در استان

(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۵۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا با تخصیص 400 میلیارد تومان به حوزه اشتغال، 13 تا 15 هزار فرصت شغلی در استان توسط کمیته امداد ایجاد شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در برنامه رادیویی کارنامه در صدای مرکز خراسان رضوی با اعلام اینکه در دهه فجر پروژه های عمرانی و طرح های اشتغال همچون دیگر ایام سال انجام می شود چرا که پایداری کوخ نشینان، پایداری نظام را دربردارد، افزود: با انسجام لازم همه جانبه می توانیم در کاهش فقر موثر باشيم و مشکلات خانوارهای نیازمند را حل و فصل کنیم.
 وی مهمترین بخش توانمندسازی را که از افتخارات نظام است، اشتغال عنوان کرد و افزود: 400 میلیارد تومان برای اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امسال تخصیص داده شده که با این رقم باید،  13 تا 15 هزار فرصت شغلی در استان توسط این نهاد ایجاد شود.
آسوده با عنوان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد از اعتبارات تخصیصی به بخش اشتغال جذب و تبدیل به اشتغال شده است، ادامه داد: درتلاش هستیم 100 درصد اعتبارات تا پایان سال جذب شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: اکنون قریب به 50 هزار طرح اشتغال توسط خانوارهای تحت حمایت جاری است که از محل کسب و کار این طرح ها حدود هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند.
وی با اشاره به اینکه 40 درصد سبد اقتصادی خانوار مربوط به بخش مسکن است، اظهار کرد: امسال 1850 واحد مسکن مددجویی ساخته شده است که امیدواریم این رقم در پایان سال به 2 هزار مورد برسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور به مشهد مقدس در سال جاری گفت و ادامه داد: در این سفر برای سال آینده تعهد ساخت 10 هزار واحد مسکن داده شد که 4 هزار واحد آن مربوط به مددجویان کمیته امداد استان می شود که در این خصوص شناسایی و اقدامات لازم صورت گرفته است.
آسوده با اشاره به اینکه برای کمک به خرید مسکن مددجویان اصل بر سند داشتن خانه است، اعلام کرد: با کمک خیران و نیکوکاران و سازمان های دولتی و خصوصی می توان افراد زیادی را خانه دار کرد و مهمترین دغدغه کمیته امداد فقط رفع مشکلات مسکن نیازمندان است.
وی با تاکید بر اینکه اکنون در مشهد مقدس بیش از 10 هزار خانوار مستاجر هستند، ادامه داد: در این استان بیش از 17 هزار خانوار در شهرها و بیش از 17 هزار خانوار روستایی در واحدهای استیجاری سکونت دارند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی امور فرهنگی ارائه شده به مددجویان را در قالب اردوهای زیارتی وکلاسهای آموزش خانواده دانست و افزود: سال گذشته 100 هزار مددجو از سراسر کشور در قالب اردو به مشهد مقدس اعزام شدند که 30 درصد آنها زیارت اولی بودند.
آسوده با عنوان اینکه یکی از افتخارات ما حمایت کمیته امداد از 30 هزار دانش آموز و 4 هزار دانشجوست، افزود: 45  دانشجوی تحت حمایت در مقطع دکترا و در رشته های مختلفی مانند فیزیک، هواوفضا، دندانپزشکی، دارو و شیمی و دیگر رشته ها در حال تحصیل هستند که جزو افتخارات نظام نیز محسوب می شوند.
وی با اعلام اینکه دلایلی مانند فوت، بیماری، سالمندی و از کارافتادگی سرپرست و طلاق از مهمترین دلایل حمایت کمیته امداد از خانوارهای نیازمند است، افزود: نیازمند بودن شرط اساسی برای حمایت کمیته امداد از افراد است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه اکنون200 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند، اعلام کرد: درصدد هستیم تا باتوجه به شرایط سخت اقتصادی با حساسیت بیشتری نسبت به امور نیازمندان و مددجویان رسیدگی شود. 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۶
(دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید