جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۳۳۳
گزارشگر : ۸۵

برنامه ریزی برای ساخت۲ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

(چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا پایان امسال زمینه خانه دار شدن ۲هزار مددجو فراهم شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در مراسم افتتاح یک باب مسکن مددجوی کمیته امداد اداره یک مشهد به نمایندگی از واحدهای دیگر قابل بهره برداری در استان و در ایام الله دهه فجر، با اشاره به اینکه ۴۰ درصد سبد اقتصادی خانوار مربوط به بخش مسکن است، اظهار کرد: امسال بیش از ۱۹۰۰ واحد مسکن مددجویی ساخته شده است که امیدواریم این رقم در پایان سال به ۲ هزار مورد برسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور به مشهد مقدس در سال جاری گفت و ادامه داد: در این سفر تعهد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن داده شد که ۴ هزار واحد آن مربوط به مددجویان کمیته امداد ساکن در روستاهای استان و حاشیه شهر مشهد می شود که با این اقدام باری از دوش مددجویان مستاجر برداشته خواهد شد.
آسوده با اشاره به اینکه برای کمک به خرید مسکن مددجویان اصل بر سند دار بودن خانه است، اعلام کرد: اکنون در مشهد مقدس بیش از ۱۰ هزار خانوار مستاجر هستند که باید با کمک خیران و نیکوکاران، سازمان های دولتی و خصوصی به خانه دار شدن انها کمک کرد.
همچنین در این جلسه معاون استاندار و فرماندار مشهد کار کردن درکمیته امداد را لذت بخش، همراه با وجدان کاری دانست و گفت: برای کمک به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نیازمند تحول هستیم تا مشکلات آنها پایان یابد.
سید محمدرضا هاشمی ادامه داد: امیدوارم به روزی برسیم که هیچ بانویی به دلایلی مانند طلاق و بیماری سرپرست، عهده دار خانوار نباشد.
شایسته ذکر است: این واحد مسکونی در زمین به مساحت ۶۳ مترمربع با ۱۷۲ میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد، بانکها و مشارکت خیران احداث و در ششمین روز از دهه مبارکه فجر با حضور فرماندار مشهد و مسئولان استانی و محلی این نهاد در شهرک سیدی مشهد به بهره برداری رسید.
همچنین در ادامه این برنامه از کارگاه طرح اشتغال یک بانوی سرپرست خانوار که زمینه اشتغال برای ۵۰ بانوی سرپرست دیگر را فراهم کرده بود، بازدید و بمنظور تجلیل و یادبود ایام، هدایایی به هر ۲ خانواده مسکن واشتغال اهدا شد.
تعداد بازدید : ۵۰۷
(چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید