جزییات خبر

شنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۳۸۸
گزارشگر : ۸۵

افتتاح مرکز نیکوکاری در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

(شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۷:۰۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: برای اولین بار در خراسان رضوی، مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمند سازی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس با حضور مسئولان استانی هر 2 طرف در هشتمین روز از ایام الله دهه فجر به افتتاح رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد: هدف از افتتاح این مرکز بهره مندی از خیران ویاری رساندن به دانشجویان کم برخوردار می باشد.
وی با اعلام اینکه این مرکزنیکوکاری بخاطر وجود دانشگاه باید مدلش متفاوت باشد، افزود: دنبال این هستیم تا یک مدل خوب برای کل کشور تدوین کنیم.
آسوده با عنوان اینکه مراکز نیکوکاری مستقیم عمل می کنند و کمیته امداد شأن حاکمیتی دارد، ادامه داد: در مراکز نیکوکاری اغنیا با فقرا به صورت مستقیم گره خورده اند .
وی ادامه داد: امروز هدف اصلی کمیته امداد بر حل مساله نیازمندان استوار است و به دنبال آمار و ارقام نیست.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه ریالی از کمکهای مردمی جابه جا نمی شود، ادامه داد: سال گذشته 26 میلیارد تومان صدقات به کمیته امداد پرداخت شده است در حالی که فقط برای مسکن نیازمندان 82 میلیارد تومان و برای درمان مددجویان 60 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است اما همین مقدار کمک و مشارکت خیران ونیکوکاران نیز بعنوان برکت کار برای خانواده ها ارزش آفرین بوده است.
وی از اساتید به عنوان راهبران علمی نام برد و از آنها خواست تا دانشجویان را به مباحث اجرایی وارد کنند.
همچنین در این مراسم مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه اساس نظام در محرومیت زدایی و حمایت از اقشار کم برخودار و مناطق محروم است و نیازمند رسیدگی مراکز و افرادی هستیم تا فقر ریشه کن شود، بیان کرد: همه دستگاه ها و نهادهایی که در امر محرومیت زدایی مسئولیت پذیرفته اند، فعالیت های خوبی داشته و دارند که تاکنون فعالیت های کمیته امداد منشا خدمات خوبی بوده است و توانسته بسیاری از محرومیتها را رفع کند.
دکتر سید جواد جعفری، با بیان اینکه در دانشگاه ازاد اسلامی مشهد هم افراد نیازمند و هم خیرین وجود دارند، گفت: مرکز نیکوکاری می تواند از زاویه ای، مکمل فعالیت های دانشگاه باشد.
وی از ادامه فعالیت های کمیته امداد تا رفع کامل فقر گفت و افزود: این نهاد سعی کرده تا اقشار مختلف را به منظور حمایت از محرومان سهیم کند و به آنها نقش دهد که این امر تحت ساختار مناسبی به عنوان مرکز نیکوکاری تعریف و تبیین شده است.
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ادامه داد: خدمات پس از شناسایی خیران و کسب سرمایه، به دست نیازمندان واقعی با حفظ عزت نفس به دست آنها رسانده می شود.
جعفری از انعقاد تفاهم نامه ای مشترک بین کمیته امداد و دانشگاه آزاد در سطح کلان خبر داد و افزود: بر این اساس، تفاهم نامه ای در سطح استان به امضا رسید که یکی از مفاد آن ایجاد و استقرار مرکز نیکوکاری در دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد را  30 هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: منابع مالی این مرکز باحمایت دانشجویان، اعضای هیت علمی و کارکنان دانشگاه به عنوان ظرفیت های اصلی تامین می شود تا در نهایت بتوان به جریانات علمی، تحصیلات تکمیلی و اشتغال افراد نیازمند کمک کرد. 
شایسته ذکر است: در این مراسم  دکتر فرهاد خام چین مقدم به عنوان رئیس مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی دانشگاه ازاد اسلامی مشهد معرفی شد.
شایسته ذکر است: در حاشیه این مراسم آئین غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای مدفون در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۸۳
(شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۷:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید