جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۴۴۲
گزارشگر : ۸۵
در دهه فجر انجام شد؛

300 طرح اشتغال و خودکفایی در 10 روز

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۰۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: هم‌زمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان استانی و محلی 300 طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین کرابی با بیان اینکه تاسیس کمیته امداد به عنوان اولین نهاد پس از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل نشانگر اهمیت اقشار نیازمند و آسیب پذیر در اندیشه ایشان است، افزود: فعالیت‌های اثربخش کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی بر دو محور اصلی توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و ایجاد درآمد باثبات برای جامعه هدف این نهاد برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
وی از اجرای 300 طرح اشتغال و خودکفایی برای مددجویان کمیته امداد خبر داد و اظهار کرد: برای اجرای این تعداد طرح 15 میلیارد تومان از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه هزینه شد.
کرابی بابیان اینکه چشم‌انداز فعالیتهای کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و فقرزدایی خروج مددجویان توانمندشده از چرخه حمایت است، افزود: بر این اساس، راهبرد اصلی کمیته امداد بسترسازی برای درآمدزایی مددجویان تحت حمایت و ایجاد زمینه خوداتکایی و توانمندی جامعه هدف این نهاد با محوریت اشتغال است.
وی یادآور شد: خدمات اشتغال از استعداد یابی و ارائه مشاوره شغلی تا نظارت 5 ساله بر طرحهای اجرا شده به مددجویان ارائه می شود.
کمیته امداد خراسان رضوی از ابتدای امسال تا کنون 6 هزار مورد طرح اشتغال برای مددجویان خود اجرا نموده که بیش از 70درصد از برنامه پیش بینی شده امسال محقق شده است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۲۳
(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید