جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۴۵۲
گزارشگر : ۸۵
حمایت کمیته امداد خراسان رضوی از کارآفرینان

مهندسی معکوس تبدیل فقر به رفاه اجتماعی در دستور کار است

(چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: آمادگی داریم تا به صورت جدی برای افرادی که قصد دارند درحوزه تولید، کار و توانمندسازی حرکت کنند، گام برداریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در دوره آموزشی جهادگران کارآفرین در اردوگاه ثامن الائمه (ع) مشهد با اعلام اینکه این نهاد همه تلاش خود را به کار بسته تا از همه ظرفیتها به نفع نیارمندان استفاده کند، افزود: در خراسان رضوی سالانه هزار میلیارد تومان درآمد توسط ۴۰ تا ۴۵ هزار مجریان طرح اشتغال کسب می شود.
وی محقق شدن جهاد اقتصادی را با همراهی مردم، شدنی دانست و بیان کرد: حضور مردم برای جهاد، رشد و پیشرفت اقتصادی ضروری است چون مردم به نظام اسلامی اعتقاد و ایمان دارند.
آسوده وظیفه و رسالت اصلی کمیته امداد را خدمت به نیازمندان و فراهم کردن شرایطی برای توانمندسازی آنها دانست و افزود: تفاوت بارز نظام اسلامی با دیگر کشورها در توانمند کردن اقتصادی خانواده است تا خانواده از فقر اقتصادی به رفاه اقتصادی برسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از تغییر نام و رویکرد مراکز نیکوکاری در خراسان رضوی با عنوان《مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی》نام برد و افزود: با این اقدام قصد داریم تا علاوه بر ریشه کنی فقر به توانمندسازی اقتصادی خانواده ها کمک کنیم که این مدل خراسان رضوی با دیگر استانها متفاوت است.
آسوده با بیان اینکه اکنون حدود ۲۰۰ هزار خانوار از کمیته امداد خراسان رضوی خدمات دریافت می کنند، اعلام کرد: اگر درصدد شکل گیری توسعه هستیم باید نگرش و روحیه مردم تغییر یابد تا تولید صورت گیرد.
وی با عنوان اینکه با دستگاه های دولتی نمی توان جهاد اقتصادی کرد، اظهار داشت: برای تولید و توانمندسازی نیاز به فعالیت مضاعف و بیشتر داریم تا حرکت جهادی شکل گیرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی تفاوت جهاد اقتصادی و نظامی را مطرح کرد و ادامه داد: جهاد اقتصادی اقتدار ما را در مقابل دشمن مستحکم می‌کند تا زمینه تسلیم در برابر آنها ایجاد نشود.
همچنین در این مراسم معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را توسعه روحیه جهادی در بین جوانان بر شمرد و استفاده از ظرفیت های مردمی در توانمندسازی محرومین و تربیت جهادگران به صورت تخصصی در حوزه کار آفرینی و توانمندسازی خانواده های کمیته امداد را عنوان کرد.
سید حسین کرابی با اعلام اینکه سالانه این نهاد باید برای تعداد مشخصی اشتغالزایی کند، افزود: امسال برای ۱۵ هزار نفر اشتغال وکار آفرینی مدنظر قرار دارد.
وی فرآیند ایجاد اشتغال برای افراد را تبیین کرد و ادامه داد: اکنون حدود ۳۰۰ شرکت در مرحله مقدماتی برای جذب نیروی کار با کمیته امداد مذاکراتی داشته اند.
شایسته ذکر است: دوره آموزشی جهادگران کارآفرین از امروز آغاز که با حضور ۲۰۰ خواهر و برادر فعال در این عرصه از سطح استان در اردوگاه ثامن الائمه کمیته امداد مشهد به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۴۴۰
(چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید