جزییات خبر

شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۷
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۸۴۴
گزارشگر : ۸۵
باتوجه به روز مددکار و میلاد ابوالایتام؛

238 مددکار به حدود 200 هزار خانوار ارائه خدمت می دهند

(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۵:۵۷

رئیس اداره پذیرش و امور مددکاری کمیته امداد خراسان رضوی گفت: اکنون 238 مددکار در کمیته امداد خراسان رضوی به منظور ارائه خدمت به حدود 200 هزار خانوار تحت حمایت فعالیت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید مصطفی موسوی ازغندی با بیان اینکه هر مددکار به طور میانگین  به 620 پرونده رسیدگی می کند، افزود: اکنون در خراسان رضوی ۲38 مددکار شامل 167 مرد و 71 خانم به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد باتوجه به نیازشان ارائه خدمت می دهند.
وی ضمن تشکر از فعالیت های شبانه روزی مددکاران گفت: مددکاری با سختی های فراوانی همراه است که مددکاران این کار را با تاسی گرفتن از حضرت علی(ع) به نحو شایسته انجام می دهند اما این شغل باتوجه به شرایط سخت کاری در زمره مشاغل سخت محسوب نمی شود.
رئیس اداره پذیرش و امور مددکاری کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: مددکاری از لحظه آشنایی با مراجعه مددجو شروع می شود و تا توانمندسازی خانواده ادامه دارد که این مراحل کاری شامل پذیرش، بازدید از منزل، تشکیل پرونده الکترونیکی، پیگیری اعطای بسته های حمایتی عمومی و تخصصی و توانمندسازی در ابعاد مختلف فکری و اشتغال می شود.
وی در ادامه با عنوان اینکه از یک طرف مددکاران در صف جبهه خدمت رسانی هستند و اولین افرادی هستند که با مراجعین و مددجویان ارتباط کاری دارند و از طرف دیگر ویروس کرونا شایع شده است، اظهار کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خدمات این نهاد به‌صورت غیرحضوری انجام می‌پذیرد و مددجویان می‌توانند به‌جای مراجعه حضوری از خدمات الکترونیکی بهره‌مند شوند.
وی گفت: سرفصل های کاری حوزه حمایت ؛ شامل مسکن، کمک هزینه ازدواج، بهداشت و درمان، فرهنگی، مشاوره، وام، حمایت های خاص و اشتغال می شود که هر یک از این بخشها دارای زیرمجموعه هایی است.
موسوی با توجه به تأکیدات ستاد مبارزه با بیماری کرونا مبنی بر اجتناب از ترددهای غیرضروری و حضور در اماکن شلوغ و همچنین ضرورت ماندن در خانه؛ ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اکنون زمینه ارائه 25 خدمت الکترونیکی توسط کمیته امداد فراهم‌شده است که مددجویان می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی e.emdad.ir با استفاده از رایانه شخصی، گوشی همراه و یا با مراجعه به دفاتر خدمات اینترنتی و درج کد ملی و شماره شناسنامه خود وارد سامانه شده و اقدام به ثبت و ارسال درخواست خود کنند تا مددکاران پیگیر لازم را داشته باشند.
وی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا در کشور، به منظور گرامیداشت روز مددکار، برنامه های تدارک دیده شده این روز لغو و به زمان دیگری موکول شد. 
شایسته ذکر است: به مناسبت این روز از 77 مددکار نمونه کمیته امداد استان، در سطح کشوری تجلیل به عمل خواهد آمد.//
 
تعداد بازدید : ۳۹۵
(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۵:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید