جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۸۹۹
گزارشگر : ۸۵

راه اندازی بیش از 7500 طرح اشتغال توسط کمیته امداد

(سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۵:۰۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد از ابتدای امسال تاکنون بیش از 7500 طرح اشتغال را با اعطای تسهیلات راه اندازی و ایجاد کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین کرابی بااشاره به اینکه چشم‌انداز فعالیتهای این نهاد در حوزه محرومیت‌زدایی و خروج مددجویان توانمندشده از چرخه حمایت است، افزود: بر این اساس، راهبرد اصلی کمیته امداد بسترسازی برای درآمدزایی مددجویان تحت حمایت و ایجاد زمینه خوداتکایی و توانمندی جامعه هدف این نهاد با محوریت اشتغال است.
وی با اعلام اینکه خدمات اشتغال از استعداد یابی و ارائه مشاوره شغلی تا نظارت ۵ ساله بر طرحهای اجرا شده به مددجویان ارائه می شود، افزود: برای اجرای این 7500 طرح اشتغال 290 میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات بانکهای عامل و منابع داخلی پرداخت شده است.
کرابی با عنوان اینکه به منظور پیشرفت این طرح ها کارشناسان حوزه اشتغال نظارت های مستمر فنی و تخصصی خود را اعمال می کنند، ادامه داد: مشاغل اجرا شده در بخش های کشاورزی، دامپروی، صنایع دستی، خدمات، صنفی-صنعتی و شیلات توسط بانوان و مردان از جامعه مددجویی، اعضای خانواده آنها و اقشار نیازمند ایجاد شده است.
وی از کلیه نخبگان دانشگاهی و فارع التحصیلان به منظور ارائه ایده‌های جدید در زمینه های مختلف اشتغال نیازمندان و دانش بنیان دعوت به همکاری کرد.
شایسته ذکر است: ارائه خدمات اشتغالزایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد در قالب ۷ گام تعیین و ارائه می شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۰۴
(سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۵:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید