جزییات خبر

شنبه / ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۳۹۵۱
گزارشگر : ۸۵
در 11 ماهه امسال صورت گرفت؛

همراهی بیش از 116 میلیارد تومان مشارکت مردم با مراکز نیکوکاری خراسان رضوی

(شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱

رئیس اداره امور هماهنگی موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری کمیته امداد کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مردم و نیکوکاران در 11 ماهه امسال به صورت نقدی، اهدای کالا و ارائه خدمت 116 میلیارد و 231 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری محلات کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید غلامی راه اندازی مراکز نیکوکاری بر پایه مسجدمحوری را از سال 92 در استان عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات از طریق این مراکز از پراکنده بودن کار جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای رفع نیازهای محرومان را به دنبال دارد.
غلامی با اشاره به فعال بودن حدود 272 مرکز نیکوکاری در سطح استان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده از این تعداد 100 مرکز در مشهد فعال و مشغول ارائه خدمت به محرومان است .
وی از همکاری بیش از ۱۰ هزار نیکوکار با مراکز نیکوکاری خبر داد و افزود: کمک نیکوکاران به صورت نقدی بیش از 9 میلیارد و 763 میلیون تومان واهدای کالا با ارزش 58 میلیارد و 250 میلیون تومان بوده که در اسرع وقت صرف امور محرومان و نیازمندان محله شده است همچنین با مشارکت خیران خدماتی با ارزش 49 میلیارد و 169 میلیون تومان به نیازمندان ارائه شد.
وی یادآور شد: ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی، سبد کالا، امور معیشتی، مسکن، درمان، اشتغال، فرهنگی و جهیزیه از جمله خدمات مراکز نیکوکاری است که علاوه بر کمک های نقدی و کالا در این مراکز به محرومان ارائه می شود .
غلامی از نیکوکاران با ارائه خدمات متفاوت در بخش های پزشکی، درمانی، آموزشی، مشاوره، حقوقی و عمرانی درخواست همکاری کرد تا زمانی از اوقات خود را به صورت منظم و یا پاره وقت در خصوص رسیدگی به امور نیازمندان اختصاص دهند.
شایسته ذکر است: مراکز نیکوکاری به عنوان واحد مردمی و خودگردان، دارای ترکیب هیئت عامل است که اعضای آن به صورت افتخاری در سطح محلات با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله، فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۵
(شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید