جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۴۹۶۰
گزارشگر : ۸۵

چشم انتظاری فرزندان یتیم و محسنین/ حامی یابی به صورت غیرحضوری

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۵۰

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی گفت: فرزندان یتیم و محسنین در لیالی قدر چشم انتظار حمایت های مالی و معنوی نیکوکاران هستند تا زمینه شادی آنها نیز فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسن اسلامی با بیان اینکه امیدواریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته از فضای فراهم‌شده در ماه مبارک رمضان استفاده بهینه برای حمایت مادی و معنوی از ایتام و فرزندان نیازمند در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین صورت گیرد، افزود: اکنون کمیته امداد خراسان رضوی از 53 هزار فرزند شامل10 هزار یتیم و 43 هزار محسنین حمایت می کند.
وی با اعلام اینکه همه فرزندان یتیم از حمایت مالی و معنوی نیکوکاران بهره مند هستند، اظهار کرد: با وجود 43 هزار فرزند محسنین که بنا دلایلی مانند طلاق، بیماری پدر و ازکارافتادگی، دارای سرپرست زن هستند، فقط 13 هزار نفر آنها بهره مند از حمایت نیکوکاران بوده و مابقی فاقد حامی هستند.
اسلامی با بیان اینکه روز شهادت حضرت علی (ع) ، روز ملی اکرام ایتام نامگذاری شده است، اظهار کرد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا پایگاه های جذب حامی در سطح استان به صورت فیزیکی فعال نخواهند بود و نیکوکاران با شیوه غیر حضوری می توانند در این طرح مشارکت کنند.
رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: سامانه اکرام نیز ساده‌ترین روش برای حمایت و کمک به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت این نهاد به‌صورت غیرحضوری و آنی است و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir نسبت به ثبت نام و حمایت از ایتام و فرزندان نیازمند موردنظر خود اقدام کنند.
وی با اشاره به بخشی از قابلیت‌های سامانه اکرام کمیته امداد، بیان کرد: نیکوکاران و حامیان خیر می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه اکرام نسبت به انتخاب ایتام و فرزندان نیازمند در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین باقابلیت انتخاب شهر، جنسیت (دختر، پسر)، سن و مبلغ اهدائی در این کار خداپسندانه شرکت کرده و به سیره عملی امیرالمؤمنین علی (ع) عمل کنند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 32239025- 3 و 32281732- 32243380 تماس بگیرند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۲
(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید