جزییات خبر

سه شنبه / ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۶۶۶
گزارشگر : ۸۵

ارائه بیش از 28 هزار خدمت مشاوره به مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

(سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۵۶

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت:در سال گذشته 28 هزار و 45 مورد مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد بلوچی با تأکید بر اینکه مشاوره نقش مؤثری در تقویت عزت‌نفس، مناعت طبع و خودباوری مددجویان دارد گفت: سال گذشته 10 هزار و 965 نفر در قالب 14 هزار و 192 جلسه به صورت فردی و 17 هزار و 80 نفر به صورت گروهی از مشاوره و راهنمایی در قالب هزار و 602 جلسه بهره مند شدند.
وی با بیان اینکه مشاوره در زمان مناسب می‌تواند به کاهش ناهنجاری‌ها و اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی خانوارها کمک ‌کند، بیان کرد: همچنین هزار و 591  مورد به مشاوره های برون سازمانی مانند آموزش و پرورش و بهزیستی و دیگر مراکز مرتبط ارجاع شدند.
بلوچی با عنوان اینکه مشاوره‌ها در بخش های خانواده، ازدواج، اشتغال، تحصیلی ، روان‌شناختی و تربیتی ارائه می شود، اظهار کرد: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که در شرایط اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی قرارگرفته‌اند و با بهره‌گیری از مشاوره‌ها راه‌حلی برای برون رفت از مشکل خود پیدا می‌کنند و مددجویانی که دارای موارد حاد و ویژه هستند هم به مراکز درمانی طرف قرارداد با این نهاد معرفی می‌شوند.
شایسته ذکر است: اکنون کمیته امداد در خراسان رضوی مجموعا به بیش از 190 هزار خانوار خدمت ارائه می دهد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۵۳
(سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید