جزییات خبر

شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۷۳۳
گزارشگر : ۸۵
همزمان با روز قوه قضاییه اعلام شد؛

ارائه بیش از 9 هزار خدمت حقوقی کمیته امداد خراسان رضوی به مددجویان تحت حمایت

(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۴

رئیس اداره حقوقی، امور املاک و نمایندگان کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال98، 9 هزار و 973مورد خدمت حقوقی در بخش مددجویی و سازمانی توسط کمیته امداد خراسان رضوی ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، علی مرادپور با بیان اینکه هدف از ارائه خدمات این اداره به مددجویان تحت حمایت حل مشکلات حقوقی آنان است، ادامه داد: خدمات ارائه شده در بخش های قرارداد، مشاوره، اظهارنامه حقوقی، دادخواست و شکوائیه، لایحه دفاعی، شرکت در جلسات دادرسی و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح استان از فعالیت‌های این اداره  محسوب می شود.
وی با اعلام اینکه برای 3 هزار و 198 پرونده در این واحد مورد رسیدگی قرار گرفته است، بیان کرد: 9 هزار و 973خدمت ارائه‌شده توسط اداره حقوقی کمیته امداد به مددجویان در سال گذشته شامل بررسی وتنظیم قرارداد، پیگیری پرونده‌های دعاوی کیفری، حقوقی و خانواده و مشاوره حقوقی بوده است.
مرادپور  از برگزاری 70 دوره آموزشی حقوقی و بهره مندی 4 هزار و 88 نفر در سال 98خبر داد و اعلام کرد: سال گذشته 170 وکیل نیکوکار در سراسر استان به‌صورت رایگان و باهدف حل مشکلات حقوقی مددجویان با دفاتر کمیته امداد خراسان رضوی همکاری داشته اند که همکاری 60 وکیل به صورت فعال بود.
رئیس اداره حقوقی، امور املاک و نمایندگان کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: امور خانواده، مالی، امور حسبی، ثبتی و ملکی و کیفری به ترتیب بیشترین بخش های رسیدگی حقوقی این واحد بوده است.
مرادپور به ایجاد 75 میز خدمت حقوقی در ادارات کمیته امداد استان اشاره کردو افزود: در سال گذشته هزار و 96خدمت در قالب میز خدمت به مددجویان ارائه شده است.
شایسته ذکر است: مددجویان می توانند در صورت نیاز به مشاوره حقوقی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به اداره حقوقی این نهاد واقع در مشهد- بلوار شهید مدرس- مدرس ۱۲- اداره کل کمیته امداد خراسان رضوی مراجعه کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۱
(شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید