جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۸۴۹۰
گزارشگر : ۸۵
در ایام شیوع کرونا انجام شد؛

اطعام 5 میلیون وعده غذایی در ماه های رمضان، محرم و صفر

(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۱۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی به اطعام و اهدای سبد کالا در ایام شیوع کرونا با مشارکت نیکوکاران خبر داد و بیان کرد: در ماه های رمضان، محرم و صفر، کمیته امداد استان پنج میلیون وعده غذایی با مشارکت مردم، خیرین و هیات مذهبی استان بین نیازمندان توزیع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده افزود: ایجاد، پیگیری و فعالیت قرارگاه مواسات و همدلی، به صورت متمرکز و با محوریت کمیته امداد و همکاری شهرداری، سپاه، آستان قدس و ... با فرماندهی نماینده ولی فقیه در استان از ابتدای شیوع کرونا انجام شده و تداوم دارد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه در۶ ماهه اول امسال، ۴۲۵۰ مورد ایجاد اشتغال برای مددجویان سراسر استان ایجاد شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام کرونا برخی از مشاغل آسیب دیدند در این  بخش پشتیبانی ، حمایت مالی و مشاوره‌ای صورت گرفت.
آسوده افزود: در نیمه نخست امسال رزمایش مساوات در سه مرحله پیگیری شده که دو مرحله آن شامل تهیه و توزیع سبد معیشتی و یک مرحله آن تهیه و توزیع لوازم‌التحریر بود که دانش‌آموزان تحت حمایت و نیازمندان از آن بهره مند شده اند.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تحصیل دانش آموزان به صورت غیر حضوری اشاره داشت و تصریح کرد: در بحث تأمین تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد هدف‌گذاری کرده که در این خصوص دانش‌آموزان شناسایی و توزیع تبلت بین آنان انجام خواهد شد ، هدف این است برای هر خانواده دارای محصل حداقل یک تبلت خریداری شود.
آسوده اظهار کرد: با توجه به اعلام نیاز در راستای تهیه تبلت و موبایل برای دانش آموزان بهم‌ ریختگی در بازار به وجود آمده و قیمت آن افزایش یافت، اعتبار مشخصی در حال حاضر نمی توان برای تهیه آن در نظر گرفت، چرا که هر روز یک قیمتی در بازار مطرح است، اما با توجه به مجازی شدن مدارس برای دسترسی دانش‌آموزان تحت پوشش که نیازمند تبلت برای استفاده از شبکه شاد هستند این امر در دست اقدام است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از اقدامات انجام شده در حوزه دانش آموزی به کسب موفقیت ۴۸ دانش آموز به رتبه های زیر 5 هزار در کنکور سراسری و همکاری مشترک با آموزش و پرورش به منظور ثبت‌نام دانش‌آموزان تحت پوشش در مدارس هیئت امنایی و غیر دولتی به صورت رایگان اشاره کرد.

انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۲۹۶
(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۱۰:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید