جزییات خبر

سه شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۱۷۶۸
گزارشگر : ۸۵

توزیع بیش از 2 میلیون وعده غذایی در استان خراسان رضوی

(سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۳۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی شده است در ایام ماه مبارک رمضان 2 میلیون پرس غذا و از نیمه شعبان تا عید فطر حدود 100 هزار بسته غذایی با مشارکت خیرین بین نیازمندان استان توزیع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در برنامه گفتگوی زنده از رادیو زیارت با بیان اینکه فعالیت ها در قالب قرارگاه مواسات و همدلی با فرماندهی نماینده ولی فقیه در استان در حال انجام است، ادامه داد: اطعام مهدوی با محوریت کمیته امداد و با همراهی مراکز نیکوکاری، شورای هیات مذهبی و نهادهای مختلف در این امر درحال انجام است.
وی، با اشاره به این موضوع که مهمترین رکن در اطعام ،گروه های مردمی، ایجاد هم افزایی و رسیدن غذا به دست نیازمندان است، ادامه داد: برنامه ریزی شده است تا وعده های غذایی تهیه شده بین همه گروه های مختلف اعم از مددجو و اقشار نیازمند متاثر از بیماری کرونا ، توزیع شود.
آسوده از انسجام مناسب بین همه دستگاه ها تشکر کرد و ادامه داد: پیش بینی شده است، تا متناسب با تعداد خانواده غذای گرم در وعده افطار و سحری به آنها اهدا شود.
وی به تقدیر از 166 گروه جهادی فعال قرارگاه مواسات و همدلی در نیمه شعبان امسال خبر داد و ادامه داد: در ماه رمضان امسال، 6 هزار نفر در زمینه پخت و حدود 1600 تا 1700 خودرو در توزیع غذا با طرح اطعام مهدوی مشارکت دارند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم  بین مددجویان و نیازمندان توزیع شد.
آسوده به اجرای پویش «ایران مهربان» همزمان با سراسر کشور در خراسان رضوی اشاره داشت و یادآور شد: بیش از 60 هزار کودک یتیم و محسنین از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند که نیکوکاران می توانند برای مشارکت در این طرح، علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد استان، برای ثبت نام به سایت EKRAM.EMDAD.IR و یا ارسال عدد۱ به سامانه ۳۰۰۰۸۰۳۳ اقدام کنند تا کمکهای نقدی آنها به صورت مستقیم به حساب فرزند یتیم و یا محسنین مورد نظر واریز شود.
وی به اجرای طرح جدید در این نهاد باعنوان «پزشکان نیکوکار» در قدم اول در مشهد مقدس اشاره داشت و ادامه داد: در این طرح پزشکان و مراکز درمانی نیکوکار خدمات پزشکی را به صورت رایگان و یا همراه با تخفیف به مددجویان تحت حمایت ارائه می کنند که تاکنون 200 پزشک اعلام همکاری  نموده اند و 1800 نوبت ویزیت رایگان در ماه صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان، خدمت دیگر به مددجویان این نهاد در ماه مبارک رمضان را ویژه نوعروسان دانست و افزود: پیش بینی شده است همزمان با عیدسعید فطر هزار سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اهدا شود تا آنها راهی خانه بخت شوند.
آسوده از نیکوکاران و همراهی آنها تشکر کرد و خواستار ادامه همکاری آنها با کمیته امداد استان شد.
شایسته ذکر است: نیکوکاران می توانند در طرح اطعام مهدوی به صورت غیرحضوری با شمارگیری کد #  ۰۵۱ *۸۸۷۷ * مشارکت نمایند و در اطعام نیازمندان سهیم باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۳۰
(سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید