جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۳۳۲۱
گزارشگر : ۸۵

مشارکت 120 مدرسه در طرح « مدارس همدل»

(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۱۰

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، با اعلام مشارکت 120مدرسه در طرح « مدارس همدل» گفت: با اجرای این طرح زمینه تحصیل برای 285 دانش آموز ممتاز نیازمند در مدارس غیرانتفایی، هیات امنایی و نمونه دولتی به صورت رایگان در سال تحصیلی 1400-1399 فراهم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قاسمعلی خدابنده، در مراسم تجلیل از مدیران نیکوکار مشارکت‌کننده در طرح مدارس همدل که به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور برگزار شد، افزود: طرح مدارس همدل با هدف گسترش و تامین همه‌ جانبه عدالت آموزشی و تربیتی و با همکاری کمیته امداد و وزارت آموزش‌ و پرورش طراحی و اجرا شده است که به ‌واسطه آن دانش‌آموزان مستعد مورد حمایت کمیته امداد از خدمات آموزشی در مدارس هیات امنایی و غیردولتی بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود:  9 هزار و 657 نفر از فرهنگیان در طرح اکرام ایتام کمیته امداد استان مشارکت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص اجرای طرح «مدارس همدل» گفت: امیدواریم سال آینده میزان مشارکت مدارس در ثبت نام از دانش آموزان مستعد  نیازمندبه صورت رایگان افزایش یابد تا این افراد از آموزش همراه با تکریم عزت نفس بهره مند شوند.
همچنین در ادامه این مراسم، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان با بیان اینکه مدرسه امام رضا(ع) در شهرستان سرخس با ثبت نام 23 دانش آموز بیشترین میزان را داشته است، اظهار کرد: 58 مدرسه ازطرح « مدارس همدل» مربوط به مشهد مقدس می باشد.
محمد افشارنیا افزود: توزیع  3 هزار تبلت با همراهی آموزش و پرورش و 2300 مورد با مشارکت خیران بین دانش آموزان نیازمند انجام شد.
وی از فراهم کردن ادامه تحصیل برای 118 دانش آموز که ترک تحصیل کرده بودند، خبر داد و اعلام کرد: کمیته امداد استان آمادگی دارد تا در نواحی آموزش و پروش استان نسبت به ایجاد مراکز نیکوکاری به منظور حمایت از دانش آموزان نیازمند اقدام کند.
شایسته ذکر است: در این مراسم به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی از 3 مدیر مشارکت کننده در طرح
« مدارس همدل» به نمایندگی 120 مدیر با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۹
(چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید